poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaMebleModne meble w pokoju dziennym, jakie kupić?

Modne meble w pokoju dziennym, jakie kupić?

Pokój dzienny bardzo często łączy w sobie funkcje 3 pomieszczeń: jadalni, salonu i sypialni. Jak urządzić pokój dzienny, by było funkcjonalnie i przytulnie? Jakie meble do salonu są teraz modne? Zapraszamy do czytania!

Praktyczne meble do pokoju dziennego

Pokój dzienny służy nie tylko do odpoczynku, ale również przechowywania rzeczy, z których korzystamy na co dzień. Książki, płyty z muzyką, laptop, dokumenty i tym podobne. Swoje miejsce w pokoju muszą mieć także rośliny i dekoracje. Jeśli chcesz, by pomieszczenie pozostało przestronne i zachowało estetykę, postaw na zgrabne, ale funkcjonalne meble.

Ostatnio w ścisłych trendach znowu znajdują się przeszklone szafki, które bezpiecznie przechowają i pięknie wyeksponują elegancką zastawę, czy pamiątki z podróży. Bardzo praktyczne jest również wybieranie szafek z głębokimi szufladami, w których wiele się zmieści. Do tego obowiązkowo należy wykorzystać przestrzeń na ścianach. Szczególnie w pomieszczeniach z wysokimi sufitami mamy pole do popisu. Wiszące półki to dodatkowe miejsce do wykorzystania. Pełne książek lub ozdób znakomicie ocieplają wnętrze.

Trudno wyobrazić sobie pokój dzienny bez eleganckiego stolika do kawy. Tutaj warto przyjrzeć się stolikom, które można łatwo przenosić, zsuwać i rozsuwać, zmieniając ich położenie i rozmiar. Dzięki temu oszczędzamy przestrzeń na co dzień, a także jesteśmy gotowi na przyjęcie gości w każdej chwili.

Narożnik, czy kanapa?

Miejsce do siedzenia jest w pokoju dziennym niezwykle istotne. Prawdziwy dylemat mają osoby, które często przyjmują w domu gości. Jak tu wszystkich pomieścić, nie umieszczając w domu kanapy wielkości całego pokoju? W tym wypadku wielką cieszą się narożniki, które można z łatwością wkomponować w otoczenie. Co więcej, mamy do wyboru także narożniki z funkcją spania. Idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają osobnego pomieszczenia na sypialnię. Kanapa czy wersalka świetnie sprawdzi się w małym salonie. Tutaj musimy uważać, by nie przyćmić jej dużą ilością masywnych mebli, przez co pokój będzie wydawał się zagracony.

Ostatnią kwestią jest wybór fasonu kanapy. Oryginalne, kolorowe obicia są w ścisłych trendach. Doskonale przełamują stonowaną przestrzeń, więc jeśli obawiasz się, że Twój jasno urządzony salon może być nudny, czerwona bądź turkusowa kanapa może okazać się świetnym rozwiązaniem.

Meble pod telewizor

Centralne miejsce w pokoju dziennym zajmują zwykle telewizor i miejsce do siedzenia. Najlepiej, by znajdowały się naprzeciwko siebie w stosownej odległości. Meble pod telewizor to najczęściej komplety dopasowanych szafek, które mogą zająć nawet całą ścianę. To bardzo praktyczne rozwiązanie, musimy jedynie uważać, by tych szafek i komód nie było za dużo.

Taki zestaw pod telewizor można również skompletować samodzielnie, zestawiając ze sobą wybrane regały i szafki. W salonie szczególnie fajnie prezentują się meble w stylu loftowym. Ich surowe piękno nadaje wnętrzom przyjemnego klimatu. Połączone z osobistymi drobiazgami i pamiątkami tworzą ciepłą, domową atmosferę.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments