meble kuchenne mała kuchnia

W małej kuchni układ mebli trzeba dokładnie przemyśleć. Dlaczego? Dlatego, że niewielki metraż uniemożliwi nam swobodne poruszanie się po tym pomieszczeniu, jeżeli napchamy w nim różnego rodzaju szafek zamkniętych, niby tak modnych, a czasami tak niepotrzebnych. Jak więc dobrać meble kuchenne do małej kuchni, tak, aby zmieścić się z całym swoim dobytkiem?

Mała kuchnia

W małej kuchni kolory powinny być jasne, a okno, jeżeli jest, szeroko otwarte na domowy świat. Potrzebna nam jest duża ilość światła, ponieważ mrok ścieśnia pomieszczenie, a przez to mamy wrażenie, że nasza kuchnia jest jeszcze drobniejsza. Nie jest to miłe i już na pewno konieczne. Dlatego nim kupimy tanie meble, oferowane przez internet, zastanówmy się, czy nie wydamy bezpodstawnie pieniędzy. Półki, które nam się nie zmieszczą, trzeba będzie wyrzucić lub sprzedać, a wiemy, że nie każdy chce odkupić pojedyncze wiszące szafki. Dlatego przede wszystkim określmy dokładnie, gdzie widzimy poszczególne, najważniejsze strefy kuchenne. Chodzi tutaj o taką strefę jak: strefa do gotowania, zmywania czy przechowywania. Każda z nim ma inne funkcje i o każdej musimy pamiętać. To nie jest teoretycznie nic strasznego – praktycznie jednak może się okazać, że nasza kuchnia jest maksymalnie nieustawna, a to sprawia duże problemy.

Meble kuchenne

Dlatego dla większości ludzi najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie mebli pod wymiar, tak, aby nie martwić się ustawieniem w tym pomieszczeniu. Nie każdego jednak to satysfakcjonuje, ze względu na cenę i datę realizacji zamówienia. Bardzo często meble te dostarczane są po miesiącu, a my potrzebujemy kuchni w tym momencie. W takiej chwili warto zauważyć, jakie meble będą nam najbardziej potrzebne. Przede wszystkim ważne będą półki wiszące, ale otwarte, na których ustawimy słoiki i słoiczki z różnego rodzaju makronami i przyprawami. Sprawdzi się to dobrze głównie w kuchni industrialnej, surowej, ale także w angielskiej i romantycznej, w zależności od doboru dodatków. Pamiętajmy, by fronty i blaty były jasne – dzięki temu nie poczujemy się w kuchni zaskoczeni jej ciężkością i będziemy chcieli z niej korzystać.