mała nowoczesna kuchnia z oknem

Kuchnia to serce domu – nie bez podstawy to zdanie w okresach na przykład przedświątecznych pojawia nam się w głowie. Kuchnia jako pomieszczenie jest bardzo sentymentalna. Często przypominamy sobie rodzinne domy, kiedy jesteśmy w rozjazdach. Myślimy o wspólnym przygotowywaniu i spożywaniu posiłków, właśnie w niej. Dlatego dobrze jest postarać się wyposażyć swoją kuchnię jak najlepiej.

Kuchnia – mała i nowoczesna

Mała kuchnia to nie koniec świata – to po prostu pole do popisu dla naszej kreatywności. Nowoczesne kuchnie są tworzone na wysoki pomysł. Nie przypominają już babcinych pomieszczeń, pełnych różnych przedmiotów, odmiennych, nie zawsze pasujących do siebie kolorów. Współczesna kuchnia to klasa i szyk z domieszką glamoure. Meble zazwyczaj tworzone są na zamówienie, dzięki czemu idealnie wpasują się w naszą wizję. I bardzo dobrze – nowoczesna kuchnia bowiem ma swoje wymogi, zwłaszcza jeżeli jest mała. Co można w niej zrobić? Jak ją ułożyć? Przede wszystkim zainteresujmy się tematem kolorów, zaraz po rozplanowaniu trzech najważniejszych obszarów. W małej kuchni najważniejszy jest obszar z przechowywaniem. Czasami mamy bardzo wiele produktów z długą datą do spożycia, które musimy gdzieś ulokować. Potrzebna nam więc jest półka kuchenna, która pozwoli na zmieszczenie różnego rodzaju mąk, makaronów, ryżów czy konserw. Prawdziwa gospodyni domowa ma wiele pomocy kuchennych, które również powinny znaleźć swoje miejsce w szafkach. Warto zainteresować się więc tak wysuwanymi półkami, by ich obsługa na małym metrażu nie była zbyt problematyczna.

Kuchnia z oknem

Okno dopełnia każde pomieszczenie i rzadko kto wyobraża sobie jego brak w jakimkolwiek pomieszczeniu, wyłączając z tego łazienkę. W kuchni okno zawsze powinno być jakkolwiek przystrojone. Możliwości mamy wiele – nie musimy korzystać z ogromnych połaci firan, z ciężkich materiałów i płótna, które przeszkadzają nam w codziennych czynnościach okołokuchennych. Nie mówiąc już o samym praniu tychże firanek, które, nasiąknąwszy zapachem kuchni, nie do końca chcą się potem doprać. Dlatego warto skorzystać z innych form ozdoby okiennej. Na przykład z zazdrostek czy firan rzymskich, które mogą dużo lepiej sprawdzić się właśnie w nowoczesnej kuchni. Prosty wzór, elegancka to przepis na sukces w tego typu pomieszczeniu.