mała łazienka 4m2

Mała łazienka do przede wszystkim pomysł i projekt, który musi być niezawodny na takim metrażu. Pamiętajmy, że cztery metry kwadratowe to nie trzy metry, więc pola do popisu mamy jeszcze więcej. Niezbyt duża jest szansa, że zmieścimy tu wannę, chyba, że znajdziemy odpowiednią wannę kątową. Wszystko jest do zrobienia, a raczej – przemyślenia.

Łazienka 4m2

Taka łazienka jest głównie w blokach, w których nie mamy szansy na powiększenie terenu. Co jest więc najważniejsze w takim pomieszczeniu? Co obowiązkowo musi się w nim znaleźć? Przede wszystkim – ubikacja, umywalka oraz prysznic lub wanna. To trzy najbardziej podstawowe elementy. Do nich dodamy, oczywiście, jakąkolwiek szafkę, w której będziemy trzymać przedmioty do zachowania higieny ciała, a także chemię łazienkową, również bardzo konieczną. Najważniejszym problemem jest usytuowanie wanny lub prysznicu. O ile prysznic zawsze zmieści się na takim metrażu, o tyle z wanną możemy mieć problem, jak wspomniałam, ponieważ nie zawsze jest ona wyjątkowo ustawna.

Mała łazienka – jak duży problem?

Prysznic przede wszystkim umożliwia nam stworzenie najlepszego pod kątem użytkowania miejsca do zachowania higieny ciała. Brodziki prysznicowe potrafią być niewielkie, dzięki czemu wciśniemy je dosłownie w każdy kąt pomieszczenia. Nie musi on być też bardzo płytki – może mieć 30-40 cm wysokości, tak, by było wygodnie człowiekowi, który z niego korzysta. Chodzi tutaj przede wszystkim o naszą wygodę. Jeżeli uda nam się zagospodarować więcej przestrzeni, możemy kupić kompleksowy zestaw prysznicowy, w którego skład wchodzi prysznic o szklanych drzwiach, koniecznie przezroczystych oraz brodzik, który pełno częściowo funkcję siedziskową. Dzięki temu będziemy mogli swobodnie korzystać z wygody, jaką gwarantują nam współczesne rozwiązania. Wanna może być niezbędna wtedy, kiedy mamy na przykład małe dziecko – poszukajmy więc tej wanny kątowej, którą możemy zabudować, budując w zabudowie półeczki na drobiazgi łazienkowe. Taka łazienka od razu będzie nieco droższa, ale mocno wydajna w późniejszych latach.