środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaPoradyLodówka dwudrzwiowa – czy to dobry wybór dla dużej rodziny?

Lodówka dwudrzwiowa – czy to dobry wybór dla dużej rodziny?

Lodówka dwudrzwiowa to coraz częściej wybierane rozwiązanie w wielu domach. Czy w rzeczywistości jest ono na tyle praktyczne, by jego popularność była zasłużona? Naszym zdaniem zdecydowanie tak i właśnie dlatego dzisiaj zdecydowaliśmy się na bliższe spojrzenie na lodówkę Side by Side. Co powinna wiedzieć każda osoba, która chce sobie sprawić podobny model? Jakie są zalety i wady tego rozwiązania? Czy to dobry wybór przy dużej liczbie domowników? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania – zapraszamy do lektury!

Lodówka dwudrzwiowa – jaki mamy wybór?

Na początku warto zwrócić uwagę, że lodówka dwudrzwiowa może występować w wielu różnych wariantach. Najczęściej spotykanym jest lodówka Side by Side, jednak na rynku znajdziemy także modele Multidoor czy Frenchdoor, które także będzie wyróżniała większa liczba drzwi. Jaka jest więc różnica pomiędzy nimi? W przypadku lodówki Side by Side komora chłodząca i komora zamrażalnika są ustawione obok siebie, natomiast w innych modelach chłodziarek możemy się spotkać z innym ułożeniem komór. W przypadku chociażby lodówek Multidoor często spotykanym rozwiązaniem jest instalacja dwóch osobnych skrzydeł drzwiowych do komory chłodzącej przy klasycznym umiejscowieniu zamrażalki na dole urządzenia.

Lodówka dwudrzwiowa – zalety i wady

Największą zaletą każdej dwudrzwiowej lodówki jest jej pojemność. Już na pierwszy rzut oka widać, że lodówka Side by Side zmieści w sobie znacznie więcej produktów spożywczych niż klasyczne urządzenie, jednak żeby dobrze to zobrazować, najlepiej będzie się posłużyć liczbami.

Przykładowo lodówka dwudrzwiowa Samsung model RS68A8841B1 to ponad 600 litrów pojemności – 409 litrów w komorze chłodzącej i 225 litrów w komorze zamrażalnika. Warto zauważyć, że jest to lodówka Samsung z kostkarką, natomiast ta funkcja zawsze zabierze lodówce trochę przestrzeni.

Dla porównania lodówka Samsung z kostkarką model RB31FDRNDBC, czyli klasyczna lodówka z pojedynczymi drzwiczkami, dysponuje pojemnością 230 litrów w komorze chłodzącej i 108 litrów w zamrażalniku. To zestawienie może pokazać, o ile większa jest w praktyce lodówka dwudrzwiowa Samsung. Oczywiście duże rozmiary lodówki to nie tylko same plusy. Musimy pamiętać, że ze względu na większą pojemność i więcej miejsca do chłodzenia będzie ona generowała nieco większy pobór mocy.

Lodówka dwudrzwiowa – czy nada się dla dużej rodziny?

Lodówka dwudrzwiowa to świetne rozwiązanie dla każdej większej rodziny, gdyż może jej pomóc w lepszej organizacji codziennych zakupów. To także dobry wybór dla tych, którzy nie przepadają za zbyt częstymi wycieczkami do sklepów i wolą zrobić jedne większe zakupy, przykładowo raz w tygodniu. Komu jeszcze lodówka Side by Side może przypaść do gustu?

Chociażby osobom, które mają trudności z sięgnięciem po produkty umiejscowione na najwyższych półkach w klasycznej lodówce. Pamiętajmy, że chociaż modele Side by Side są bardziej pojemne, najczęściej są także nieco niższe niż chłodziarki z zamrażarką na dole, co w niektórych sytuacjach może być ogromnym ułatwieniem dla użytkownika.

To także propozycja dla miłośników nowoczesnych rozwiązań. We wspomnianej lodówce RS68A8841B1 znajdziemy m.in. technologię SpaceMax™, za sprawą której ścianki urządzenia są cieńsze bez strat w kwestii pojemności. Na uwagę zasługuje też technologia Twin Cooling Plus™, która wykorzystuje niezależne obiegi powietrza w komorze chłodziarki i zamrażarki zapewniające optymalne warunki w obu komorach, oraz opcja Smart Conversion™ pozwalająca dowolnie zmieniać tryby i przykładowo przekształcić zamrażarkę w drugą chłodziarkę.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

 

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments