sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaPoradnikiLeżaki na taras - co mamy do wyboru?

Leżaki na taras – co mamy do wyboru?

Leżak to mebel, dzięki któremu możemy naprawdę poczuć, czym jest błogi relaks. A takiego w naszym życiu nigdy nie jest za dużo! Komfortowe leżaki w naszym ogrodzie lub na tarasie wyglądają niemal jak w luksusowym kurorcie. Brakuje już tylko zimnej lemoniady i basenu, żeby zacząć sezon wakacyjny. Jak wybrać leżaki na taras, żeby były wygodne, praktyczne i służyły nam dłużej niż jeden sezon? Oto 5 składników dobrego wyboru.

Składnik pierwszy: wielkość ogrodu

Od wielkości Twojego tarasu lub działki zależy wybór odpowiednik leżaków. Nie każdy z nas ma przestrzeń, która wypełniona dużą leżanką, nie będzie zagracona. W  takim wypadku lepiej sprawdzą się leżaki plażowe, składane, które możemy wygodnie składać, rozkładać i przestawiać tam, gdzie chcemy. Takie leżaki nie nastręczają też problemów podczas przechowywania i są tanie.

Składnik drugi: wystrój i gust

Masz już jakieś meble na tarasie, np. komplet wypoczynkowy? Do niego najlepiej dopasować leżaki. Jeśli w Twoim ogrodzie już zagościło drewno, nie dobieraj do niego metalu czy plastiku. Do drewna może pasować jedynie rattan, a i to nie w każdym przypadku. Dobrze też, aby wszystko było spójne kolorystycznie.

Składnik trzeci: komfort i wygoda

Leżak, który jest niewygodny, to wydatek z tych zupełnie nieudanych. Przecież leżaki służą właśnie do wypoczynku! Im bardziej będzie komfortowy, tym lepiej. Oczywiście rozwiązania z regulowanym zagłówkiem, podłokietnikami i miękkimi poduchami to najdroższe propozycje z możliwych, ale ważna jest też szerokość i długość tego mebla. Im bardziej jesteśmy drobiazgowi w poszukiwaniach, tym lepiej dla nas.

Składnik czwarty: budżet

Budżet to ten składnik, który najczęściej podcina nam skrzydła. Leżak plażowy możemy kupić nawet za 100 zł, natomiast luksusowe leżaki i leżanki to koszt nawet dziesięć razy wyższy. Jeśli urządzamy cały taras czy ogród i w tej cenie chcemy kupić jeszcze zestaw wypoczynkowy, grilla czy hamak – wychodzi nam suma, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Możemy więc wybrać tańsze odpowiedniki lub aranżować ogród etapami, w ramach zbierania kolejnego i kolejnego budżetu.

Składnik piąty: ponadczasowość

Materiały, z jakich wykonane są leżaki, to nie tylko design. W zależności od surowca wybrany mebel będzie bardziej lub mniej wytrzymały na środowisko zewnętrzne. Jeśli zależy Ci na bardzo dobrej wytrzymałości, musisz wybierać mądrze: jeśli drzewo, to najlepiej te egzotyczne, jeśli rattan, to może technorattan, który jest odporniejszy od swojego pierwowzoru.

Nie ma co się oszukiwać: zakup leżaka na taras może być większym wydatkiem. Wszystko zależy od naszych potrzeb, liczby leżaków do kupienia, materiału, z jakiego leżaki są wykonane. Jeśli nie dysponujemy nieograniczonym budżetem, musimy wybierać złoty środek lub po prostu zdecydować się na najtańszy produkt w ofercie. Jedno jest pewne: ogród bez leżaka to po prostu nie to samo!

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments