kuchnia do zabudowy

Kuchnie do zabudowy to nowoczesne kuchenki, które mają niebanalny wygląd. Są bardzo funkcjonalne i ostatnio coraz bardziej modne. Urządzając kuchnię, warto zwrócić na nie uwagę, dlatego, że mogą być bardzo praktyczne, a jednocześnie pasują do surowej aranżacji kuchni, w której elegancka gra pierwsze skrzypce.

Piekarnik do zabudowy

Bardzo często można dokupić osobno i piekarnik, i płytę, na której można gotować. Przede wszystkim jednak trzeba się zdecydować, jak kuchenka ma być zasilana. Do dyspozycji mamy standardowo sam prąd lub prąd z gazem. Piekarnik zaś zawsze musi być na prąd, ze względu bezpieczeństwa. Piekarnik gazowy daje zupełnie inne ciepło, wersja na prąd jest bardziej bezpieczna i jednocześnie bardziej praktyczna. To dodatkowy plus, ponieważ taki piekarnik ma kilka ciekawych funkcji, jak na przykład potrzebny do pieczenia idealnych ciast termoobieg. Takie urządzenie montuje się w meblu z odpowiednich materiałów, które wytrzymują wpływ wysokich temperatur. Są one najczęściej droższe, właśnie z tych względów, niemniej jednak prezentują się tak samo ładnie, jak standardowe meble. Nie trzeba się obawiać różnic w prezentowaniu się, natomiast można trochę obawiać się kosztów. Piekarnik elektryczny myje się łatwo, ale jest on droższy niż kuchenka gazowa, nawet o kilkadziesiąt złotych, w zależności od eksploracji urządzenia.

Płyta do zabudowy

Płyty posiadają przeważnie cztery palniki różnej wielkości, dopasowane do uniwersalnych garnków i patelni. Same płyty, wykonane z różnych materiałów, wpasują się praktycznie w każdą aranżację kuchni. Można zdecydować się na model wykonany z metalu, ceramiki, a nawet szkła, przez co wybór staje się naprawdę skomplikowany. Wszystko zależy od naszego budżetu i gustu. Nie każdemu podoba się metalowa kuchenka, kojarzona z tymi starymi i tanimi urządzeniami. Nie wszyscy muszą też lubić ceramiczne kuchenki, ale ich bogactwo na rynku zdecydowanie pozwala na długie i owocne poszukiwania. Warto jednak zaznaczyć, że najlepiej taką kuchenkę do zabudowy kupować gotowe zestawy, które są najbardziej wydajne.