kuchnia z wyspą połączona z salonem

Wyspa, kuchnia i salon? Brzmi trochę wakacyjnie? Z wakacjami jednak nie ma do końca wiele wspólnego, ale niewątpliwie wyspa w kuchni to ciekawy dodatek, który może być również bardzo praktyczny. Dlaczego? Sami się przekonajcie!

Kuchnia z wyspą

Kuchnia z wyspą to kuchnia marzeń, dlatego że wyspa jest meblem dwa w jednym. Pełni zarówno rolę blatu kuchennego, na którym przygotowujemy potrawy, a z drugiej strony na moment staje się stolikiem, przy którym cała mała rodzina może zjeść śniadanie czy kolację i w spokoju porozmawiać. Wyspa staje się w tym momencie wyspą w prawdziwym tego słowa znaczeniu – jest w centrum kuchni, dzięki czemu mamy wgląd na mieszkanie, ale przede wszystkim na salon – zwłaszcza jeżeli kuchnia jest otwarta. Do wyspy pasują wysokie stołki barowe, nazywane inaczej, a może ładniej, hokerami. Są to siedziska niemniej wygodne niż masywne krzesła salonowe, których zazwyczaj się używa. Hokery to przyszłość siedzisk przy wyspie. Warto wypróbować je już teraz, jeżeli jesteśmy zdecydowani, aby postawić wyspę w naszych kuchniach.

Wyspa i salon?

Aby oddzielić kuchnię od salonu, można próbować wielu sposobów, jednak wyspa jest jednym z tych najlepszych pomysłów. Dzięki wyspie możemy zmienić aranżację kuchni na aranżację salonu, zaś wyspa może stanowić pewnego rodzaju rozdzielnik. Dzięki temu nasze stylizacje nie będą się ze sobą aż tak mocno gryzły, gdybyśmy jednak nie chcieli stopniowo zmieniać kolorystyki wnętrza. Kuchnia otwarta na salon to też nowe możliwości, związane z gościnnością. Wyspa może nam posłużyć jako miejsce do przystawek i dań głównych. Podczas imprezy, zwłaszcza tanecznej, możemy na tym meblu wydzielić przestrzeń także na dodatkowe napoje i miejsce do przygotowywania drinków, kiedy będziemy chcieli takowe drinki zapewnić naszym gościom. Otwarta kuchnia to także sposób na przypilnowanie dzieci – mamy na nie oko, zwłaszcza jeżeli siedzą przy wyspie, ponieważ są na tyle blisko, że szybko można zauważyć i przewidzieć nieszczęście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here