Komoda do salonu w stylu industrialnym – odważny trend w aranżacjach

Industrialne salony pomimo wpisanej w ich urodę surowości nie schodzą z list wnętrzarskich bestsellerów od wielu sezonów. Ten odważny trend ciągle cieszy się sporym zainteresowaniem i to już nie tylko wśród amatorów mebli wykonanych z metalu. Najlepszym dowodem na niesłabnącą popularność loftów są komody w stylu industrialnym, których oferta w ostatnich latach urosła do naprawdę imponujących rozmiarów. Teraz znajdują one szerokie zastosowanie w wielu industrialnych salonach z lekkością łącząc nurty aranżacyjne i elementy charakterystyczne dla różnych estetyk.

Nowoczesny salon na loftowo-industrialną modłę: ciągle aktualny przepis na oryginalny klimat we wnętrzach

Ostatnio we wnętrzach najbardziej popularne są style boho, vintage oraz japandi, a więc głównie te, które pozostają blisko natury i wykorzystują potencjał organicznych materiałów. Obok nich ciągle modny jest także styl industrialny, który dla wielu nadal stanowi najlepszą alternatywę do aranżacji przestronnych stref dziennych składających się z salonu, kuchni i jadalni. Lofty kochają przestrzeń i wszystko, co ją potęguje, dlatego świetnie sprawdzają sią w penthouse’ach, apartamentach i dużych pomieszczeniach posiadających powierzchnię powyżej 30 m2.

Myśleliście do tej pory, że lofty są zarezerwowane wyłącznie dla wnętrzarskich indywidualistów, który nie boją się odważnych rozwiązań? Nic bardziej mylnego! Industrialne wnętrza można zinterpretować na wiele sposobów, o czym bardzo skutecznie przekonają was nasze tytułowe komody. Aby urządzić salon w stylu industrialnym z prawdziwego zdarzenia nie musicie być właścicielami ogromnego mieszkania, ani wypełniać każdego kawałka przestrzeni mieszkalnej zimnym metalem. Loftowe wnętrze zaaranżowane na nowoczesną modłę będzie równie oryginalne w wyrazie, jeśli zdecydujecie się przełamać znane schematy i ocieplicie je np. akcentami drewna, plecionek i rattanu.

Jaka komoda będzie pasować do salonu w stylu industrialnym? Kilka modnych pomysłów i inspiracji

Krążące do tej pory przekonanie, że komody industrialne muszą być wykonane z metalu na szczęście już dawno straciło na aktualności. Obecnie takie meble coraz częściej wykorzystują elementy szkła, drewna egzotycznego i ażurowych plecionek, chętnie sięgając przy tym po różnorodne wariacje kolorystyczne i wzornictwo charakterystyczne dla  różnych estetyk. Chcąc stworzyć loftowy klimat w salonie nie musicie traktować stylu industrialnego dosłownie i sięgać po te najbardziej radykalne rozwiązania. Połączenie metalu z innymi materiałami przyniesie równie ciekawy efekt, dodając w zależności od kontekstu pazura lub łagodząc surowy charakter aranżacji. Aby was nieco zainspirować przygotowaliśmy kilka pomysłów na modne komody w stylu industrialnym w różnych odsłonach.

Industrialne komody z metalu, żelaza i stali: klasyka loftowych aranżacji

Najbardziej klasycznym rozwiązaniem, jakie możecie zastosować w salonach inspirowanych stylem industrialnym są oczywiście komody z metalu, żelaza i stali. To materiały o chłodnej urodzie i bardzo surowym wyglądzie, które idealnie oddają klimat pofabrycznych loftowych aranżacji. Jeśli macie w sobie dość odwagi, aby podejść do wystroju salonu zupełnie indywidualnie to zwróćcie uwagę na propozycje, jakimi są komody industrialne wykonane w całości z metalu, w odcieniach czerni i o zimnym metalicznym połysku lub stylizowane na postarzane. Takie meble to najprostszy przepis na  wyjątkową atmosferę i trudny do podrobienia klimat we wnętrzach.

Metalowe komody ze szklanymi frontami: industrialny salon z nutą moderny

Od długiego już czasu ogromną popularnością cieszą się metalowe komody do salonu ze szklanymi frontami, które stanowią doskonały kompromis pomiędzy nowoczesną moderną a stylem industrialnym. Każdy z tych materiałów ma w sobie chłód, który idealnie wpisuje się w minimalistyczną i oszczędną w wyrazie urodę loftów. Szkło dodatkowo odbija światło i potęguje przestrzeń, dlatego projektanci bardzo często wykorzystują je jako element konstrukcyjny industrialnych mebli. Jednym z największych hitów w takich wnętrzach obecnie są komody i witryny z metalu na wysokich nóżkach utrzymane w kolorach grafitu, ołowiu i czerni.

Komody drewniano-metalowe i z elementami plecionek: metal naturalnie ocieplony drewnem

Czy zimny z natury metal i posiadające przytulną urodę drewno oraz plecionki mogą iść ze sobą w parze? Jak najbardziej! Zerknijcie na komody do salonu dostępne w ofercie sklepu internetowego sfmeble.pl, a szybko przekonacie się, że w tych słowach nie ma nawet cienia przesady. Drewniano-metalowa komoda z plecionką wiedeńską na frontach może być idealnym wyjściem z sytuacji, jeśli chcecie zaaranżować salon z pazurem, nie pozbawiając go przy tym sielskiej atmosfery i przytulności. Drewno z metalem występuje obecnie w różnych konfiguracjach, dlatego w zależności od upodobań możecie zachować wyrównane proporcje lub położyć akcent na jeden z tych materiałów.

Postarzane komody z drewna w klimacie vintage: nowoczesny loft w przytulnej odsłonie

Do wnętrz ukierunkowanych na styl loftowo-industrialny świetnie pasują także komody vintage, szczególnie te stylizowane na postarzane, o mocnym rysunku, wyraźnie widocznych sękach i bogatym usłojeniu drewna. Mile widziane są tutaj przede wszystkim modele drewniane, o surowym wyglądzie i z widocznymi spękaniami w strukturze drewna. Takie meble cieszą się zainteresowaniem wśród miłośników aranżacji mocno osadzonych w przeszłości i naznaczonych działaniem czasu. Z ich pomocą można nie tylko podkreślić oryginalny charakter salonu, ale też stworzyć prawdziwie przytulny i sprzyjający odpoczynkowi klimat.