poniedziałek, 27 maja, 2024

Jasne meble kuchenne

Meble do kuchni wymagają przemyślenia, ale większość ludzi zapewne wybierze jasne fronty i jasne blaty. Czasami to połączenie jest zbyt widoczne, dlatego warto pamiętać, że możemy mieszać jasne kolory na wiele sposobów. Chociaż brzmi to jak masło maślane, postaram się co nieco więcej dodać o kupowaniu mebli kuchennych w jasnych kolorach, byśmy byli pewni, że kupujemy odpowiednie.

Jasne meble

Wybór nie jest prosty. Mamy na rynku wiele pięknych mebli, a ostatnim hitem są ciemne blaty lub fronty, które mają sprawić, że wnętrze będzie eleganckie. Biel jest przereklamowana, ale co będzie, jeżeli połączymy ją z jasnym kolorem, na przykład z błękitem lub turkusem, a może jeszcze innym pastelowym odcieniem? Wszystkie ruchy są dozwolone. Pamiętajmy, że nadal drewno znajduje się w centrum zainteresowania – zainwestujmy więc w jasne blaty, w kolorze kości słoniowej, oraz we fronty drewniane, na przykład z dębu sonorny, który idealnie zgra się z większością stylizacji. Takie rozwiązanie sprawi, że nie oślepi nas biel, a nieco wyważona elegancja, płynąca z naturalnego materiału. W małym pomieszczeniu takie zestawienia dają sobie radę, ponieważ ciemne blaty i fronty szybko zmniejszyłyby optycznie pomieszczenie, przez co źle byśmy się czuli w tych czterech ścianach. Warto więc zainwestować w rozwiązania nieco inne.

Wybór mebli

Można także stworzyć kuchnie na wymiar. To jednak kosztuje i nie każdy się na to pisze, ale wtedy mamy gwarancję, że nasza kuchnia będzie niepowtarzalna i zawsze piękna. Wybór mebli gotowych jest o tyle trudniejszy, że nie możemy się zdecydować. Rynek proponuje nam wiele rozwiązań, ale, często biorąc pod uwagę niewielkie wymiary, mamy problem z dokonaniem wyboru. Dlatego podczas zakupów pamiętajmy o tym, by zobaczyć, z czego jest wykonany blat i jak przede wszystkim. Nie natkniemy się dzięki temu na robione na szybko szafki, które rozlecą się po kilku miesiącach użytkowania. To bardzo ważne. Należy więc o tym pamiętać i mieć na uwadze, że nie tylko kolor jest istotny.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments