Jakie możliwości daje inteligentne światło

Zasilane dzięki odnawialnemu źródłu energii inteligentne światło solarne stanowi bardzo praktyczne oraz estetyczne rozwiązanie. Lampy solarne doskonale sprawdzają się do oświetlania posesji, podświetlania ciągów komunikacyjnych lub jako element dekoracyjny tarasu czy wejścia do naszego domu. Przede wszystkim zaś tworzą niepowtarzalny nastrój w ogrodach. Dlaczego warto z nich korzystać?

Zalety i zastosowanie oświetlenia solarnego

Światło solarne cieszy się ogromną popularnością już od wielu lat. Rozwiązanie to ma bowiem wiele zalet. O ich przedstawienie poprosiliśmy eksperta, naszego rozmówcę z firmy Aurora Garden, która od lat oferuje lampy solarne oraz ozdoby ogrodowe: “Oświetlenie solarne przede wszystkim stanowi rozwiązanie ekonomiczne, gdyż zasilane jest energią słoneczną. Pozwala więc na spore oszczędności. Kolejną zaletą lamp solarnych jest brak okablowania, który czyni to rozwiązanie niezwykle praktycznym i bezpiecznym, szczególnie jeśli w naszym domu są małe dzieci, osoby starsze czy zwierzęta. Ponadto dostępne obecnie na rynku lampy solarne wyróżniają się bardzo estetycznym wyglądem, dzięki któremu już same w sobie tworzą ozdobę naszej posesji czy ogrodu.”

Oświetlenie solarne, dzięki charakterystycznemu, delikatnemu strumieniowi światła, jaki wydobywa się z lamp, idealnie nadaje się zarówno do podświetlania ciągów komunikacyjnych czy stopni na schodach, jak i do tworzenia niepowtarzalnego nastroju w ogrodzie oraz jako świetlna dekoracja balkonu, tarasu bądź wejścia do domu.

Jeśli do tych wszystkich wyżej wymienionych zalet dodamy obecność czujnika ruchu lub czujnika zmierzchowego, wówczas otrzymamy rozwiązanie doskonałe, jakim jest inteligentne oświetlenie solarne.

Inteligentne światło solarne

Doskonałe przykłady inteligentnego oświetlenia solarnego stanowią lampy solarne z czujnikami ruchu oraz czujnikami zmierzchowymi. Lampa solarna z czujnikiem ruchu zapala się tylko wtedy, gdy wyczuwa ruch. To zaś zapewnia oszczędne gospodarowanie zgromadzoną energią słoneczną. Lampa solarna z czujnikiem zmierzchowym z kolei zaczyna działać wraz z zapadnięciem zmroku, a wyłącza się wtedy, kiedy wschodzi słońce. Ten rodzaj lamp cieszy się obecnie największą popularnością.

Pośród lamp, z czujnikami ruchu wyróżnić możemy m.in. lampy solarne wiszące oraz stojące. Pośród wiszących lamp warto wspomnieć tutaj o kinkietach solarnych, przy pomocy których możemy efektownie oświetlić elewację naszego domu. Ich dodatkowymi zaletami są bardzo estetyczny wygląd oraz banalnie prosty montaż. Lampy stojące zaś umożliwiają skuteczne oświetlenie ciągów pieszych oraz chodników. Montowane są bezpośrednio do podłoża np. do kostki czy betonowego bloczka przy użyciu zaledwie kilku śrub. Lampy stojące zazwyczaj charakteryzują się eleganckim wyglądem w stylu klasycznym.

Jak widać inteligentne, skuteczne i eleganckie oświetlenie naszego domu i ogrodu nie musi wcale wiązać się ze stosowaniem skomplikowanych i kosztownych rozwiązań