Jakie lampy na naszej posesji będą zarówno stylowe jak i energooszczędne?

Bezsprzecznie, oświetlenie nadaje naszej posesji elegancji i szczypty luksusu, dlatego coraz więcej osób decyduje się na tego typu aranżacje i odstawia w bok ciemne i ponure podjazdy. Jednak bądź co bądź, dodatkowe oświetlenie równa się oczywiście z dodatkowymi kosztami, które zauważamy coraz bardziej, głównie ze względu na nieprzerwanie rosnące rachunki za energię elektryczną. W dobie szeroko pojętej ekologii, połączonej z ekonomią, nie ma mowy o przestarzałych żarówkach w lampach, które ciągną ogromne ilości prądu.

W dzisiejszych czasach najlepiej sprawdzą się nowoczesne lampy o technologii LED lub lampy zasilane energią słoneczną. Takie opcje zagwarantują nam oszczędność i minimalny, wręcz znikomy dodatek do rachunku. Istnieją również inne możliwości, jeszcze bardziej minimalizujące koszta. Jakie zatem powinny być lampy zewnętrzne? Dowiesz się po przeczytaniu tego artykułu.

Jaką mocą i wytrzymałością powinna wyróżniać się lampa zewnętrzna?

Lampy zewnętrzne cechują się wysokim poziomem wytrzymałości na różnorodne warunki atmosferyczne. Dobra lampa wytrzyma ulewy, mrozy, upały oraz silne deszcze, czego nie można powiedzieć o tradycyjnych lampach domowych, dlatego należy szukać jedynie tych dedykowanych do ogrodów.

Aby było nam kupującym prościej, na opakowaniach lamp dostępne są oznaczenia, informujące nas o stopniu wytrzymałości lampy. Najmniej wytrzymałe lampy, które najlepiej sprawdzą się w miejscach zadaszonych i odpornych na ciężkie warunki, oznaczone są symbolem IP44. Jeśli zaś zależy nam na lampie, która wytrwa najcięższe, należy szukać tych oznaczonych symbolami od IP54 do IP65.

W przypadku mocy oświetlenia, najbezpieczniejszą i nierażącą w oczy opcją będą żarówki 30 W, o napięciu 12 lub 24 V.

Jak zaoszczędzić na oświetleniu zewnętrznym?

W 2022 roku galopujące ceny energii elektrycznej wprawiły w osłupienie nawet najtwardszych zawodników, więc coraz więcej osób stara się obniżyć koszty jak tylko może. Wiele osób poleca lampy zasilane energię słoneczną, jednak nie będą one dla nas niezawodne. Drugą ekonomiczną opcją są lampy LEDowe, które nie tylko są bardzo oszczędne, ale i długotrwałe.

Inwestując w oświetlenie warto zainwestować również w czujnik ruchu, który wyniesie nasze oszczędności na jeszcze wyższy poziom. Sprawdzone i niezawodne czujniki ruchu można znaleźć w sklepie Area-LED. Wówczas, posiadając taki gadżecik, oświetlenie zewnętrzne zadziała tylko wtedy, kiedy wykryje jakiś ruch i nie będzie działać przez całą noc.

Co będzie najlepsze do oświetlenia podjazdu?

Wbrew pozorom, wybór oświetlenia naszego podjazdu może okazać się tutaj kluczowy. Może okazać się, że małe, podłogowe lampki nie zdadzą tutaj egzaminu i będzie wymagana nieco cięższa artyleria. Niejednokrotnie szukamy czegoś w bagażniku, bądź idziemy z dużą ilością zakupów, a w ciemności może zakończyć się to różnymi scenariuszami. Aby uniknąć takich sytuacji, należy postawić na naświetlacz LED, który doskonale oświeci Twój podjazd, chodnik lub schody prowadzące do domu.

Jeśli zależy nam na dodatkowym, eleganckim i rozproszonym oświetleniu na podjeździe, warto zaaranżować sobie ścieżkę z lampek ledowych, które dodadzą naszej posesji szykowności. Ważne jest tutaj, aby zachować odpowiednią estetykę, aby nie przesadzić z ilością takich lamp na ścieżce. Jak wiadomo, na rynku znajdziemy różnej wielkości i różnego kształtu lampy ogrodowe, jednak taki umowny, zdrowy odstęp to od 40 do 80 centymetrów.