Jakie cechy huśtawek ogrodowych brać pod uwagę przy zakupie?

Ogród można wykorzystać jako miejsce do wypoczynku, gdzie można umieścić takie przedmioty jak huśtawka ogrodowa. Pozwolą one zapewnić możliwość komfortowego spędzenia wolnego czasu. Natomiast dokonując wyboru konkretnej wersji, należy dobrze określić parametry użytkowe.

Huśtawki do zamontowania w ogrodzie mogą być wykonane z różnych materiałów. Obejmuje to metal, jak i też drewno. Wybór materiału zależy przede wszystkim od przeznaczenia wybieranego modelu. W metalowych wersjach stelaż produkowany jest ze stali. To wytrzymały materiał, który jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia. Odpowiednio zabezpieczony będzie chroniony przed różnymi warunkami atmosferycznymi. Natomiast huśtawka ogrodowa drewniana może być wykonana z różnych typów drewna. 

W produkcji huśtawek wykorzystywane są: 

  • jesion,
  • buk,
  • drewno iglaste,
  • drewno egzotyczne. 

Gdy planuje się kupić produkt, który ma odpowiednie cechy użytkowe, wówczas dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na drewno egzotyczne. Mające doskonałe właściwości materiały są odporne na działanie trudnych warunków atmosferycznych. Ma to duże znaczenie z punktu widzenia tego, jak długo będzie można korzystać z huśtawek bez konieczności wymiany na nowe wersje. Natomiast modele wykonane z drewna iglastego nie mają tak doskonałych właściwości. Jednak ich zaletą jest to, że są dostępne na dużo lepszych warunkach cenowych. 

Jak wybrać huśtawkę ogrodową pod kątem sposobu użytkowania? 

Wybierając huśtawki do wykorzystania w ogrodzie, można zdecydować się na takie, które są przeznaczone specjalnie dla dzieci. Takie mają zapewnić możliwość bezpiecznego huśtania się i doskonałą zabawę. Natomiast wersje dla dorosłych bardzo często mają dodatkowe funkcje. Wybrana może być między innymi taka huśtawka ogrodowa, która pozwala na wykorzystanie jej do spania. Nie bez znaczenia jest również to, jak zamierza się zamontować wybierany model. Korzystać można z takich huśtawek, które wykonane są z wykorzystaniem stojącego stelażu. 

Alternatywnymi formami montowania huśtawek jest:

  • montaż pod sufitem,
  • montaż na ramie. 

Jeśli huśtawka ma być wygodnie użytkowana w ogrodzie, wówczas znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na wersję wolnostojącą. 

Jaka huśtawka ogrodowa zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa? 

Bardzo ważną cechą każdej huśtawki do wykorzystania w ogrodzie jest bezpieczeństwo użytkowania. Należy zdecydować się na taki produkt, który ma odpowiednie obciążenia. Gdy huśtawka ogrodowa ma być wykorzystywana przez kilka osób, wówczas niezbędne jest dokonanie wyboru odpowiedniego modelu. Wersje dla trzech osób dorosłych powinny zapewnić możliwość wytrzymania maksymalnego obciążenia, które nie przekracza 300 kilogramów. Równocześnie większe modele muszą być wykonane ze znacznie grubszych, a także bardziej wytrzymałych materiałów. Nośność huśtawki zawsze powinna być większa o kilkanaście procent od wagi użytkowników. W ten sposób można mieć pewność, że nawet przy intensywnym jej wykorzystywaniu nie dojdzie do żadnego wypadku.