Jaka kanapa do spania Jak wybrać kanapę kiedy Twój salon to również sypialnia

Ciasne ale własne, najczęściej M2, M3 małe, przytulne lecz zawsze głównym problemem jest niedobór metrów kwadratowych. Próbujemy rozsądnie zagospodarować każdy wolny kąt, urządzamy w jednym pokoju salon, jadalnię i sypialnię. Niezbędnym elementem każdego pokoju dziennego, który jednocześnie pełni funkcję sypialni jest kanapa do spania. Na co zwrócić uwagę przy zakupie kanapy do spania? Jaką wybrać?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie rozkładanej kanapy do spania?

Przed zakupem kanapy, która jednocześnie ma pełnić rolę naszego łóżka, najlepiej wypróbować mebel na własnej skórze. Na pierwszym miejscu trzeba postawić na kwestię wygody i komfortu nocnego wypoczynku. Kiedy nie możemy osobiście wypróbować, która kanapa spełni najlepiej nasze oczekiwania, warto wziąć pod uwagę, że powierzchnia do spania musi być równa, bez fałd, uskoków.

Trzeba zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia, do wyboru mamy piankę, sprężyny faliste, bonellowe, kieszeniowe, czasem spotykane są połączenia sprężyn falistych i bonellowych. Ważne, aby siedzisko oraz część rozkładana miały to samo wypełnienie, tak by komfort użytkowania był taki sam w każdym miejscu. Poszukując mebla, który spełni powyższe warunki, warto wiedzieć, że kanapy rozkładane do spania znajdziesz na meblewersal.pl. Wyszukamy tam sofy, które stworzą nam przyjemne miejsce do wypoczynku zarówno w dzień, jak i w nocy.

Jakie elementy kanapy do spania są przydatne w codziennym użytkowaniu?

Kanapa rozkładana do spania musi koniecznie być wyposażona w pojemnik przeznaczony do przechowywania pościeli. Brak pojemnika generuje problem codziennego upychania kołder i poduszek w szafie. Warto zastanowić się nad wyborem sofy, do której możemy dokupić dodatkowe poduchy i pufy. Reprezentacyjne i wygodne, po dostawieniu do mebla stworzą wygodny szezlong.

Który rodzaj kanapy do spania będzie dla nas najlepszy?

Jeżeli kanapa ma służyć do codziennego użytku koniecznie trzeba wybrać taką, w której mechanizm rozkładania jest solidny, prosty i nieskomplikowany. Decyzja o zakupie konkretnego rodzaju jest kwestią indywidualną, uzależnioną od osobistych potrzeb. Warto wiedzieć, że możemy zdecydować się na następujące systemy rozkładania:

  • system delfin – w celu rozłożenia należy wysunąć wózek na kołach;
  • system wózek – na wysuwany wózek z pojemnikiem na pościel należy ułożyć materac, będący wcześniej częścią siedziska;
  • system włoski – chowany pod siedziskiem, umieszczony na stelażu materac zapewnia bardzo duży komfort snu.

Czym kierować się przy wyborze kanapy do spania?

Aspekt wizualny kanapy ma ogromne znaczenie, ponieważ w naszym salonie pełnić będzie również funkcję reprezentacyjną. Ważne jest bryła kanapy i estetyka jej wykonania. Z uwagi, że jest to bardzo eksploatowany mebel należy wybrać obicie z materiału, który będzie nie tylko się ładnie prezentował, ale będzie plamoodporny i nie ulegający przetarciom. Warto zainwestować w skórę lub wytrzymałą tkaninę.