Jak znaleźć i kupić działkę na sprzedaż? Poradnik krok po kroku

Działki budowlane to jedne z najczęściej poszukiwanych ofert, jeśli chodzi o działki na sprzedaż. Warto pamiętać, że działki budowlane mają inną dokumentację prawną od działek rekreacyjnych. Nie zawsze obraz rzeczywisty zgadza się ze stanem faktycznym. Zatem jak znaleźć i korzystnie kupić działkę? Gdzie znaleźć uczciwego sprzedawcę? Na poniższe czynnik koniecznie zwróć uwagę!

Działki na sprzedaż, gdzie możemy znaleźć uczciwą ofertę?

Posiadanie działki budowlanej jest dzisiaj świetną inwestycją. To również niezbędny element dla posiadania własnego domu. Z tego względu działki na sprzedaż to popularna kategoria wielu portali w sieci. Ogłoszenia możemy znaleźć również u osób prywatnych. Gdzie mamy szansę znaleźć uczciwą ofertę?

Działki na sprzedaż to dziesiątki ofert i na pierwszy rzut oka nie zorientujemy się, że ktoś chce sprzedać nie do końca identyczną działkę, jaka jest w ogłoszeniu. Bardzo pomocne jest korzystanie z renomowanych i znanych serwisów internetowych, które czuwają nad wiarygodnością ogłoszeń. Ostatecznie jednak musisz polegać na sobie.

  • Nie kupuj działki budowlanej przed jej obejrzeniem.

  • Sprawdzaj dokumentację i nie podpisuj umowy przed przeczytaniem jej.

Warto sprawdzać, czy osoby posiadające działki na sprzedaż mają ważny akt własności, który pozwala im na sprzedaż ziemi. Jeśli kupimy działkę od osoby bez pozwolenia, wymarzona działka mimo zakupu nie będzie naszą własnością.

Sprzedam działkę: na jakie ogłoszenia warto odpowiadać?

Korzystna cena, piękna okolica i zapewnienia sprzedawcy, że działka jest wspaniała! Czasami ciężko oprzeć się atrakcyjnym ofertom. Polecamy jednak podchodzić do wyboru rozsądnie. Możesz odpowiedzieć na dowolne ogłoszenia typu sprzedam działkę, ale rozważ wszystkie za i przeciw. Daj sobie czas na zastanowienie.

  • Przyjrzyj się sąsiedztwu działki. Czy sąsiedzi nie są za blisko lub w przyszłości nie jest planowana budowa osiedli mieszkalnych?

  • Praktycznie rozważ, jak blisko działka znajduje się przy miejscu pracy. Tracenie kilku godzin dziennie na dojazdy naprawdę męczy.

  • Dowiedz się, czy rejon położenia działki nie jest zagrożony powodziami.

Kiedy wybierzesz już swój numer jeden, poświęć czas na sprawdzenie dokumentacji działki. Po zakupie ewentualne długi lub brak pozwoleń na budowę staną się Twoim problemem.

Działki budowlane a ustalenia prawne

Większość z Was zapewne wie, że na budowę domu na działce: kawałku ziemi, należy mieć pozwolenie. Nie możemy przekształcić działki rekreacyjnej w miejsce dla naszego domu. Musimy mieć wyraźne pozwolenie urzędu. W przeciwnym razie szybko zostaniemy skonfrontowani z rzeczywistością.

  • Zwłaszcza w przypadku dużych inwestycji należy mieć na uwadze pełną dokumentację działki budowlanej.

  • Sprawdź, czy działka ma pozwolenia na wszystkie Twoje plany wobec niej. Jeśli takich pozwoleń nie ma, dowiedz się, czy możesz je pozyskać.

Zakup działki budowlanej to inwestycja, dlatego nie działajmy pochopnie. Dzięki obecności wielu ogłoszeń w sieci, zdjęć i opisów, mamy bardzo ułatwiony wybór. Osobiście wybieramy się tylko w te działki, które spełniają 100% naszych wymagań.