Wykańczasz mieszkanie i chcesz żeby było oświetlone pięknym światłem? Ale nie wiesz jak dobrać taśmę LED? Czytaj tu!

Jeśli stoisz przed trudnym zadaniem, jakim jest wybór odpowiedniej taśmy LED i nie jesteś przekonany, na co się zdecydować i czym się kierować przy zakupie, ten poradnik powstał właśnie dla ciebie. Dowiesz się z niego o najważniejszych aspektach dobrej taśmy LED i poznasz czynniki, od których powinna zależeć twoja decyzja.

Określ czynniki mające wpływ na taśmę LED

Jeżeli taśma LED ma działać w standardowym otoczeniu, ten punkt nie jest szczególnie istotny. Inaczej będzie, gdy na taśmę będzie oddziaływać wilgoć lub woda. W tym pierwszym przypadku warto zainwestować w aluminiowy profil, który ochroni pasek LED przed wilgocią. W przypadku zagrożenia ze strony wody w ciekłej postaci, warto wybrać taki model taśmy, które będzie wodoodporny, o czym może świadczyć stosowny certyfikat, np. IP65.

Pomyśl nad tym, przez ile czasu będzie świecić taśma każdego dnia

Gdy taśma LED się nagrzewa, ciepło musi znaleźć ujście, np. przechodząc na sąsiedni obiekt. Jeżeli taśma ma świecić przez ponad godzinę dziennie, warto zakupić profil aluminiowy, który będzie chronił taśmę przed przedwczesnym zużyciem. Mogłoby być ono spowodowane wypaleniem się diod.

Dobra barwa światła to podstawa

Jaką barwę powinno mieć światło? Na to pytanie pomógł nam uzyskać odpowiedź ekspert ze sklepu www.kingLED.pl. W zasadzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo wszystko zależy od tego, w jakim celu kupujemy taśmę LED. Jeżeli ma być ona zamontowana w sypialni czy hotelu i stwarzać relaksującą atmosferę, barwa 3000K będzie idealna. Barwa 4000K z kolei lepiej sprawdzi się jako uniwersalne źródło jasnego światła, chociażby w biurze czy pokoju dziennym. Najjaśniejsze taśmy LED świecą światłem o barwie 6000K, która jest odpowiednia do oświetlenia np. przestrzeni reklamowych.

Wybierz odpowiednią moc taśmy LED

Moc 6W sprawdzi się wtedy, gdy taśma LED ma pełnić funkcję dekoracyjną. Moc 8,4W jest już bardziej wszechstronna i można ją stosować także w większych pomieszczeniach. Moc 18W jest już na tyle duża, że taśmę LED o takiej mocy można wykorzystać do samodzielnego oświetlenia dużej przestrzeni.

Pamiętaj o ochronie wzroku

Niektóre osoby pracują po zmroku, wykorzystując sztuczne światło. Warto jednak chronić swój wzrok w takich przypadkach i wybrać model taśmy LED, który ma wysoką wartość parametru RA. Wskaźnik ten określa, czy sztuczne światło jest zbliżone do naturalnego.

Odpowiedz sobie na pytanie, jak długo musi ci posłużyć taśma LED

Kupując taśmę LED do oświetlenia tymczasowej wystawy lub stoiska, możesz kupić standardowy model. Jeśli chcesz natomiast, aby taśma posłużyła przez naprawdę długi czas, to warto wybrać coś z wyższej półki.

Sprawdź, czy potrzebne są ci dodatkowe funkcje

Taśmy LED mają spore możliwości personalizacji, np. taśmy RGB pozwalają zmieniać kolor, a do taśm można domówić specjalne sterowniki, które ułatwiają zarządzanie oświetleniem. Zapoznaj się z ofertą i sam zdecyduj, czego potrzebujesz.

Jak widać, wybór taśmy LED jest możliwy przy odrobinie wysiłku, jeśli tylko dokładnie przeczytałeś nasz artykuł.

Doskonałej jakości taśmy LED znajdziecie na www.kingLED.pl