Jak wybrać fotel obrotowy do naszego biura

Nie każdy, kto kupuje krzesła biurowe do swojej firmy, zdaje sobie sprawę, że mają one olbrzymi wpływ na jej funkcjonowanie. Z tego powodu postaramy się wytłumaczyć z czego to wynika oraz doradzić Wam, na co warto zwracać uwagę i jak wybrać najbardziej odpowiednie fotele biurowe – wszystko po to, aby byli z nich zadowoleni sami pracownicy, Wy zaś – z wyników ich pracy.

Przed zakupem warto sobie uzmysłowić, że fotel biurowy, który zapewni komfort pracy naszym pracownikom, przełoży się nie tylko na ich zaangażowanie w pracę, ale również bezpośrednio na wyniki ich pracy. Bez wątpienia są one bowiem połączone z tym, czy nasz pracownik jest zmęczony lub np. doskwierają mu jakieś problemy zdrowotne. Fotel biurowy, który został źle wybrany, może mieć bowiem wpływ zarówno na jedno, jak i drugie.

Regulacja

Kiedy decydujemy się na zakup foteli biurowych, podstawą powinna być dla nas właśnie kwestia możliwości ich regulacji. Najważniejsza jest oczywiście regulacja wysokości – podczas zakupu, zwłaszcza foteli dla osób wyjątkowo niskich lub wysokich, warto sprawdzić, czy dany fotel ma tak szeroki zakres regulacji, że będą oni mogli dostosować go do swoich wymagań.

Kolejnym aspektem jest regulacja odchylenia – sprawdźmy, czy jest ona dostępna. Najwygodniejszą opcją będzie możliwość odchylania się bez wcześniejszego odkręcania jakiegokolwiek pokrętła. Dzięki temu nasi pracownicy będą mogli nie tylko odetchnąć, ale również wybrać najwygodniejszą pozycję do pracy i w razie potrzeby łatwo ją zmieniać. Lekarze podkreślają, że podczas pracy utrzymywanie tej samej pozycji, nawet niezwykle wygodnej, nie jest zdrowe – zawsze powinniśmy zmieniać ją co jakiś czas!

Ostatnią opcją regulacji są podłokietniki. Przede wszystkim – ich sama obecność jest obowiązkowa, większość pracowników z nich korzysta, jest to dla nich bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Jeżeli okazałby się one zbędne, zawsze można je odkręcić. Same podłokietniki powinny mieć również opcje regulacji wysokości, dzięki temu każdy pracownik będzie mógł ustawić ich optymalną dla siebie pozycję. Co istotne, w przypadku niskich biurek krzesła bez regulowanych podłokietników mogą znacząco utrudniać lub nawet uniemożliwiać pracę, ze względu na niemożność odpowiedniego zbliżenia się do biurka.

Materiały

Podczas zakupu fotela biurowego, warto na samym początku sprawdzić, z jakich materiałów zostały on wykonane. Zacznijmy jednak nie od obicia, lecz stelaża. Sprawdźmy, czy całość prezentuje się stabilnie i solidnie. Im więcej części wykonanych z metalu lub aluminium, tym lepiej. Wiele tanich foteli, których jakość jest mierna, posiada wiele elementów plastikowych, które nie tylko nie zapewniają dużego komfortu pracy, ale również nie możemy liczyć na ich dużą wytrzymałość. Pamiętajmy, że każdy z zakupionych foteli będzie intensywnie wykorzystywany, prawdopodobnie nie mniej, niż 8 godzin dziennie!

Kiedy już upewnimy się, że stelaż jest odpowiednio solidny, warto zająć się obiciem. W tym przypadku posiadamy wiele opcji do wyboru, lecz najczęściej pada on na fotele wykonane albo ze skóry ekologicznej, albo z naturalnej. W takim wypadku, jeżeli budżet na to pozwala, najlepiej zdecydować się na skórę naturalną. Jeżeli jednak jest inaczej, warto zdecydować się nie na skórę ekologiczną, lecz fotel wykonany z odpowiednie siatki czy membrany. Tzw. skaj nie jest odpowiedni dla osób, które mają skłonności do pocenia się. W takim przypadku osoba pracująca po prostu przykleja się do fotela. Problem ten nie występuję, jeżeli zdecydujemy się na fotel z siateczki lub membrany, ponieważ plecy są idealnie wentylowane. Dodatkowo, tego rodzaju fotele uważane są za trwalsze, niż też ze skóry ekologicznej, dodatkowo nie będziemy mieli problemu np. z ich łuszczeniem się.

Wypełnienie fotela

Samo obicie to jeszcze nie wszystko. Jeżeli nie decydujemy się na fotel z siatki lub membrany, to dobrze sprawdźmy rodzaj wypełnienia w fotelu, który nas interesuje. W wielu tańszych fotelach mamy do czynienia ze zwykłą gąbką – nie dość, że szybko i łatwo się odkształca, to komfort użytkowania spada z miesiąca na miesiąc, po czym fotel staje się po prostu bardzo niewygodny.

Znacznie lepiej postawić na wysokiej jakości piankę, o wysokiej sprężystości. Jest ona znacznie trwalsza, do tego odkształcenie jej nie jest takie proste. Pamiętajmy, że nieodpowiednie wypełnienie fotela, w którym pracujemy, to pierwszy krok do m.in. bóli kręgosłupa czy innych zdrowotnych niedogodności.

Jeżeli budżet na nie ogranicza, możemy zastanowić się nad pianką, która zapamiętuje kształt. To najbardziej wygodne i najbardziej ergonomiczne rozwiązanie – będzie z niego zadowolony absolutnie każdy pracownik.

Gdzie kupić odpowiednie krzesło biurowe?

Niezależnie od tego, czy szukasz prawdziwie profesjonalnych krzeseł biurowych, czy też interesują Cię solidne, ale jednak budżetowe rozwiązanie, sprawdź ofertę sklepu E-krzeslo.com.pl. Mają oni w swojej ofercie tysiące foteli w znakomitych cenach. Dzięki temu nie dość, że nie przepłacisz, to znajdziesz fotele, które idealnie spełnią stawiane przez Ciebie wymagania. Dodatkowo, obecnie na każdego z klientów oczekuje 7% rabatu!

Nie czekaj, sprawdź już dziś, co przygotowało dla Ciebie E-krzeslo.com.pl!

e-krzeslo