Ile kosztuje budowa garażu

Dobrze wykonany garaż będzie nie tylko miejscem parkingowym, ale także dodatkowym pomieszczeniem do przechowywania narzędzi czy nieużywanego sprzętu. Sprawdź, o czym musisz pamiętać, a także z jakimi kosztami się liczyć.

Po pierwsze: wykonanie projektu

Niezależnie od tego, czy chcesz zaplanować budynek od samego początku czy kupujesz gotowy projekt, musisz liczyć się ze sporym kosztem. Tańszą wersją jest kupno gotowego projektu od doświadczonego architekta lub od pracowni projektowej. Koszt takiego projektu to od 1000 złotych do 3000 złotych, w zależności od wielkości budynku, a także jego zadaszenia lub kształtu. Bardzo skomplikowana budowla będzie zdecydowanie droższa od prostej konstrukcji. Warto zwrócić się do osób doświadczonych, którzy wykonają projekt zgodny z prawem, a także przemyślą każdy detal budynku. Czasem Twoja wizja może rozbiegać się z rzeczywistością, dlatego warto skorzystać z porad doświadczonych architektów. Nie masz oszczędności na zakup projektu lub koszt przerósł Twoje możliwości? Sprawdź ofertę instytucji finansowych, które oferują szybkie pożyczki online, np. firmy Lendup. Pozwoli to na zaplanowanie wydatków oraz szybkiej i sprawnej spłaty.

Jeśli zależy Ci na estetycznym wyglądzie garażu, wybierz podobne materiały budowlane oraz elewację do budynku mieszkalnego. Weź pod uwagę także wielkość garażu, który musi być mniejszy od domu. Porównaj budynek do wielkości samochodu i przemyśl, czy nie jest za mały. W garażu przyda się także miejsce do przechowywania.

Garaż blaszany czy murowany?

Najtańszą wersją garażu jest zbudowanie go z blachy falistej. W zależności od wielkości, cena może wynosić od 2000 do 4000 tysięcy. To prosta konstrukcja, którą można dodatkowo ocieplić i otynkować, jednak te koszty można odłożyć na później. Potrzebujesz dodatkowego zastrzyku gotówki? Ciekawym rozwiązaniem są pożyczki od Lendup. Taka szybka pożyczka online pomoże Ci wybrać odpowiednią ofertę oraz dostosować ją do Twoich możliwości.

Bardziej skomplikowane garaże wolnostojące są także kosztowniejsze. Należy wziąć pod uwagę pracę z ziemią, zalaniem fundamentów oraz wykonaniem podłogi. Dość kosztownym etapem jest budowa dachu. Budynek w stanie surowym wraz z pokryciem dachowym to koszt od około 14 tysięcy złotych nawet do 25 tysięcy złotych. Wykończenie budynku to kolejny koszt, z jakim trzeba się liczyć. Ściany należy otynkować, a także pomalować, a podłogę wykończyć.

Ważne jest także wykonanie instalacji elektrycznej. Jej koszt to około kilkaset złotych. Do prac budowlanych warto wynająć doświadczone ekipy, które wykonają budynek sprawnie i zgodnie z projektem. Czasem nie warto oszczędzać na materiałach budowlanych oraz usługach ekipy remontowej, aby nie martwić się o późniejszą eksploatację budynku. Jeśli chodzi o finanse, firma Lendup może pomóc w realizacji planów i zdobyciu dodatkowych pieniędzy na budowę garażu.

Wykończenie garażu, czyli brama

Ważnym elementem garażu jest jego brama. Tutaj trzeba przemyśleć kwestię ręcznego otwierania lub automatycznego, czyli z napędem elektrycznym. Wygodniejsza jest oczywiście druga wersja, która jest także droższa. Tradycyjna brama to koszt około 2 tysięcy złotych, a nowoczesna może kosztować nawet dwukrotną wartość modelu otwieranego ręcznie. Warto wziąć pod uwagę, że brama do garażu będzie służyć przez wiele lat.