Apartamenty Dobra 32 - Stonowana elegancja i nieskrępowana użyteczność

Warszawa z każdym rokiem coraz gęściej wypełnia się nietuzinkowymi budynkami oferującymi najwyższej klasy apartamenty. Na tym tle coraz trudniej jest jednak znaleźć propozycje, które naprawdę wyróżniałyby się w tłumie, a swoim stylem i użytecznością wywoływały prawdziwe dreszczyk emocji. Zlokalizowane na rogu ulic Zajęczej i Dobrej ekskluzywne apartamenty na Powiślu w Warszawie będą jednak z pewnością przyciągały wzrok, kiedy już staną w pewnej okazałości, a już dzisiaj ich projekt jest na ustach wszystkich miłośników dobrej architektury.

Elegancja

Twórcy warszawskich apartamentów na Powiślu postawili na rozwiązania stonowane, a ekstrawagancję zastąpili elegancją. Tego typu formy są zdecydowanie bliższe naturze człowieka i sprawiają, że czuje się on spokojniej.

Już sama forma i układ apartamentów zapowiada dominację ładu. Dostępne lokale są mniej lub bardziej kameralne, a ich powierzchnia zaczyna się od zaledwie 43 m2 powierzchni. Są to lokale położone na niższych kondygnacjach. Wyższe kondygnacje powtarzają się stylistycznie, ale oferują bardzo zróżnicowany układ mieszkań, a ich powierzchnia jest znacznie większa. Ukoronowaniem całego budynku jest największy, liczący sobie aż 265 m2 dwupoziomowy apartament, nad którym znajduje się zadaszony taras.

Użyteczność

Geometryczne formy elewacji i foremny układ całego budynku tworzą łatwą do zdefiniowania całość. Duże okna wpuszczają do wnętrza sporo światła, co sprawia że pomieszczenia są doświetlone naturalnie.

Elementem charakterystycznym całego budynku jest ażurowe zadaszenie pokryte siatką cięto-ciągnioną, przywodzącą na myśl zadaszenie nieodległych peronów stacji Powiśle. Zadaszenie to oferuje zacienienie, podobnie jak poziome i pionowe panele ażurowe znajdujące się na balkonach. Zapewniają cień domownikom w dni upalne, gdy zbyt duża ilość światła może być męcząca. Ich przesuwanie oraz składanie w odpowiedzi na ruch słońca po niebie i fale żaru lejącego się z nieba sprawiają, że elewacja apartamentowca żyje własnym życiem. Ekskluzywne apartamenty na Powiślu w Warszawie posiadają centralny system klimatyzacji, co sprawia, że można złapać oddech w tak ciężkich ostatnio letnich upałach. Więcej informacji na www.dobra32.pl