Fototapety dla miłośników natury

Fototapety z motywami nawiązującymi do natury należą do najczęściej wybieranych ozdób ściennych tego rodzaju. Decyduje o tym między innymi niezwykle szeroki wybór dostępnych tematów, odcieni i wzorów, ale też tkwiąca w każdym z nas tęsknota za przyrodą – szczególnie silna zwłaszcza wśród osób, które na co dzień mieszkają w mieście. Sprawdź, na jak wiele różnych sposobów można wnieść powiew natury do swojego wnętrza, ozdabiając je właśnie fototapetą!

Pejzaże

Jednym z klasycznych pomysłów jest pokrycie co najmniej jednej ze ścian przedstawieniem malowniczego krajobrazu. Kojący widok jeziora czy lasu albo zapierająca dech w piersiach panorama gór tudzież przestwór morza sprawdzą się zarówno w salonie, jak i w sypialni, gdzie sprzyjać będą wypoczynkowi. Tego typu fototapety nie mają wiele wspólnego z popularnymi w latach 80. i 90. tandetnymi „widoczkami” – obecnie cechują się bowiem o wiele, wiele lepszą jakością zadruku i trwałością podłoża.

Makro

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie we wnętrzu fototapety przedstawiającej naturalny obiekt w skali makro. Niezależnie od tego, czy będzie to liść, kwiat, owoc, czy np. kropla wody, taki wizerunek doskonale prezentować się będzie zwłaszcza w kuchni, a także innych pomieszczeniach utrzymanych w nowoczesnym, wręcz minimalistycznym duchu.

Martwe natury, żywe kolory

Odnajdą się tam ponadto tzw. martwe natury, czyli w wysmakowany sposób zestawione i sfotografowane owoce, liście bądź kwiaty. Jak widać choćby po bogatej ofercie sklepu Kraina Barw, w każdym przypadku zdecydować się możemy zarówno na żywe, soczyste barwy, które ożywią wnętrze zastrzykiem pozytywnej energii, jak i na monochromatyczne, pełne elegancji kompozycje czarno-białe.

Imitacje

Fototapety dla miłośników natury to także te stanowiące imitację drewna, kamienia czy skóry, będące zaś znacznie bardziej atrakcyjną cenowo alternatywą dla zastosowania tych właśnie materiałów. Świetnie odnajdą się w skądinąd industrialnym wnętrzu urządzonym à la loft, ale też w bezpretensjonalnej stylistyce skandynawskiej czy bardziej tradycyjnych klimatach rustykalnych.

Nie tylko sypialnia i salon

Najbardziej wytrzymałe warianty fototapet (np. winylowe) pozwolą cieszyć się widokiem natury również w tak nieoczywistych miejscach jak choćby łazienka czy pokój dziecięcy. Idealnym dopełnieniem aranżacji tej pierwszej będą m.in. wizerunki morza, rzeki czy wodospadu, z kolei sypialnię najmłodszych domowników ozdobić może fototapeta z klimatycznym, baśniowym lasem, kipiącą radosnymi barwami rafą koralową albo zwierzętami – ukochanymi nie tylko przez dzieci