sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaPomieszczeniaFirany czy panele do salonu?

Firany czy panele do salonu?

Okno w salonie straszy pustką? Brakuje mu firanki, zasłony, a może ozdobnego panelu? Na polskim rynku firan ostatnio wiodą prym panele do salonu, chociaż firany jeszcze nie wyszły z mody i wiele z nich jest pięknie uszytych. Ich nowoczesne wyglądy mogą podkreślić nasze wnętrza, mogą urozmaicić przestrzeń i sprawić, że do salonu będziemy wchodzić z uśmiechem.

Firany?

Dla niektórych obecność firan w salonie jest aż nazbyt konieczna. Nie wyobrażają sobie jej braku, lubią klasyczne bądź staromodne firanki, kojarzone z wsią i dziadkami. I nie ma w tym nic złego. Firany, dzięki różnorodnym formom, dostępnym na polskim rynku, potrafią zadziwiać najbardziej wymagających klientów. Są szyte z różnych materiałów, ozdabiane kolorami lub bogatym wzornictwem florystycznym. Nie dają się nudzić – są długie, krótkie, idealne na okno balkonowe i to kuchenne. Jeżeli pomieszczenie jest ciemne, wpuszczają sporą dawkę jasnego, letniego słońca, rozjaśniając całe pomieszczenie. Możemy je marszczyć, tworzyć zakładki, aby prezentowały się jeszcze piękniej. Nowoczesne komplety firan do salonu nie są nudne, wręcz przeciwnie. Pozwalają na dopasowanie ich do metrażu i miejsca. To dobry wybór dla miłośników tradycji i tych, którzy nie chcą być aż nadto nowocześni.

Czy panele?

Panel to ozdobny materiał, który nie przepuszcza aż tak dużo światła, ale i całkowicie nie chroni użytkowników przed działaniem promieni słonecznych. Można je kupić w jednokolorowej wersji lub bardziej ozdobnej, z różnego rodzaju wzorami. Z nimi dużo ciekawiej aranżuje się przestrzeń. Pomiędzy szarymi i białymi meblami czerwony panel do takiego salonu pasuje idealnie. Uwypukla szarości, a jednocześnie nie daje za bardzo zasmucić gości swoim jednorodnym kolorem. To drobny element, ale jednocześnie praktyczny i upiększający, dlatego warto w niego zainwestować, jeżeli nasza aranżacja jest oszczędna w kolorach. Są ciekawym rozwiązaniem także do innych pokoi, są wytrzymałe i nie muszą mieć takiej samej, nierzadko skomplikowanej pielęgnacji, jak firany tradycyjne.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments