Efektowna łazienka przez efektywny remont.

Remont łazienki nie jest prosty, ponieważ wymaga rzetelnego zaplanowania. Odradzamy pójście na tak zwany „żywioł” lub „jakoś to będzie”. Odpowiednie zaplanowanie prac remontowych pozwoli na uniknięcie błędów budowlanych, aranżacyjnych i zaoszczędzi finanse.

Remont od A do Z

Przeprowadzenie remontu budzi często skrajne emocje. Z jednej strony jest nieodparta chęć zmian designu czy funkcjonalności łazienki, a z drugiej strony pomieszczenie nie jest dostępne przez dłuższy czas, co wywołuje dyskomfort i rozdrażnienie. Sprawne i rzetelne zaplanowanie remontu łazienki pozwoli zaoszczędzić nie tylko czas, ale przede wszystkim pieniądze, ponieważ bez planu nie unikniemy konieczności wykonywania prac uzupełniających czy zmian.

Pierwszym punktem w planowaniu remontu łazienki jest analiza własnych zdolności finansowych oraz możliwości, jakie daje nam samo pomieszczenie. Podczas projektowania należy wziąć pod uwagę wielkość i kształt łazienki, które determinują wybór mebli, materiałów i glazury.

Remont należy rozpocząć od usunięcia starej glazury, czyli przygotować miejsce na nową. Już na tym etapie prac zalecana jest pomoc fachowcaPrzygotowanie pomieszczenia na potrzeby przyszłych prac to podstawowy punkt wyjścia remontu. Uzyskujemy wtedy ogólny zarys rozmieszczenia rur oraz przebieg instalacji elektrycznej. Następnie impregnujemy i gruntujemy pomieszczenie, czyli tworzymy bazę pod płytki łazienkowe. Kolejnym etapem prac remontowych jest wymiana hydrauliki. Należy rozważnie zaplanować dopływy i odpływy wody. Decydując się na coraz bardziej modne podgrzewanie podłogi, należy pamiętać o wykonaniu prac przed położeniem podłogi.

Po odpowiednim rozplanowaniu prac związanych z elektryką, podgrzewaniem podłogi czy kanalizacją, przygotowujemy ściany, aby nie układać płytek na nierównej powierzchni. Do wyrównania ścian można wykorzystać wodoodporne płyty kartonowo – gipsowe. Przed ich położeniem zaplanuj odpowiednie rozmieszczenie gniazdek elektrycznych oraz punktów oświetleniowych.

Po przeprowadzeniu prac remontowych związanych ze ścianami i podłoga można przystąpić do montażu urządzeń sanitarnych, mebli oraz dodatków. Wykonywanie opisanych czynności wymaga wiele czasu i poświęcenia. Remont po pracy lub wykorzystywanie urlopu nie jest wskazane. Warto zatrudnić fachowców, którzy przyspieszą prace remontowe i pozwolą na wcześniejsze korzystanie z pomieszczenia. Jakość wykonania prac, estetyka i funkcjonalność z całą pewnością zadowolą najbardziej wybrednych klientów.

Gdzie kupić meble łazienkowe?

Zakup mebli łazienkowych nie musi się ograniczać do wyboru wyłącznie salonów ze swojego miasta. Mieszkańcy Świętochłowic mogą skorzystać z oferty salonu z Rudy Śląskiej. Przez szersze spojrzenie na wybór salonu z Rudy Śląskiej można uzyskać szeroki wybór funkcjonalnego wyposażenia łazienkowego. Co wyróżnia salon z Rudy Śląskiej? Przede wszystkim nietuzinkowy i nowoczesny design oferowanych produktów, który spełni wysublimowane oczekiwania najbardziej wybrednych klientów. Poza meblami salon z Rudy Śląskie oferuje szeroki wybór płytek ściennych, a także armaturę łazienkową czy urządzenia sanitarne, jednym słowem wszystko co jest potrzebne do przeprowadzenia remontu w łazience. W ofercie znajduje się także wykonanie projektu 3D przez najlepszych profesjonalistów w swojej branży. Ich doskonałe zrozumienie klienta pozwoli na stworzenie projektu do stylowej i funkcjonalnej łazienki.

Powierzenie projektu specjalistom pozwoli na zaoszczędzenie wielu godzin, jeśli nie dni spędzanych na wyborze płytek, mebli, które i tak w końcowym efekcie mogą nie stworzyć jednej i spójnej aranżacji. Fachowcy pozwolą sobie także na sugestie i porady, wskazujące nietuzinkowe i piękne rozwiązania, na które klienci nigdy by nie wpadli w wyniku braku doświadczenia i wiedzy fachowej.

Zadzwoń do nas pod numer 32 244-21-97 w celu umówienia się na konsultację, w trakcie której przedstawisz nam swoje oczekiwania, planowany termin rozpoczęcia remontu, co pozwoli nam stworzyć projekt remontowy łazienki Waszych marzeń. Polecamy tylko firmy sprawdzone i rzetelne, działające w branży łazienkowej od kilkunastu lat. Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 17.00 a w soboty od 9.00 do 13.00.