Ciepłe parapety – temu zagadnieniu warto przyjrzeć się bliżej
fotolia.com, 191791878 | Autor: hanohiki

Ciepłe parapety jako zaawansowana technologia podkonstrukcyjna cieszy się coraz większą popularnością. Lepiej bowiem porządnie ocieplić budynek, aniżeli co roku wydawać więcej na jego ogrzewanie. Jest to zatem coś w rodzaju inwestycji długoterminowej – ale niezwykle opłacalnej.

Ciepłe parapety to produkt oferowany między innymi w sklepie internetowym sklep.grupamagnum.eu. Tam znajdziesz wysokiej jakości produkty w naprawdę atrakcyjnej cenie.

A wszystko to dlatego, że Grupa Magnum współpracuje ściśle z najlepszym na polskim rynku producentem termoparapetów, a zarazem ich twórcą – przedsiębiorstwem KLINAR! Wybierając ich, masz 100% gwarancję, że produkt pochodzi prosto od tego dostawcy, a poza tym, cały proces realizacji zamówienia skraca się do minimum.

Zastosowanie

Ciepłe parapety to, jak już wcześniej wspomniano, konstrukcja wykorzystywana z powodzeniem pod montaż profili okiennych – nie tylko tych większych, cięższych, trzy – czy czteroszybowych z PCV. Takie oszklenie zdarza się często wśród kupujących, nowoczesne okna np. na profilach VEKA, ALUPAST (systemy IDEAL), SALAMADER czy SCHUCO,.

Często jest tak, że profile okienne same w sobie są już bardzo szczelne i posiadają co do zasady bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła, co oczywiście świadczy o ich świetnej energooszczędności. W parze z tym idzie również ich szczelność i tłumienie dźwięku.

Ale właśnie tym bardziej szkoda nie wykonać dodatkowej termoizolacji poprzez właśnie wykorzystanie ciepłego parapetu, profilu dopasowującego się do indywidualnych potrzeb klienta oraz istniejącej szczeliny montażowej. Skoro mówimy A, powiedzmy i B, a wtedy korzystajmy z pełni z dobrodziejstwa super termoizolacyjności przez wiele, wiele lat.

Co do ciepłych parapetów?

Sklep internetowy Grupy Magnum oferuje również szereg akcesoriów do ocieplania budynków: piany pistoletowe, listwy wewnętrzne i zewnętrzne, czy wiele rodzajów taśm izolacyjnych.

Co więcej, profesjonaliści z tego sklepu doradzą również w kwestii wyboru odpowiedniego kleju do montażu ciepłego parapetu: do połączenia z murem oraz do połączenia z oknem. Taki ciepły parapet wykonuje się pod konkretny wymiar podany przez klienta. Prosta oraz intuicyjna konfiguracja polegająca na podaniu odpowiednich wymiarów oraz typu okna lub progu pozwalają na maksymalne dopasowanie produktu do potrzeb i wymagań konkretnej inwestycji.