Jak dobrać odpowiedni grzejnik do małej łazienki

Łazienka to jedno z bardziej newralgicznych miejsc w całym mieszkaniu. Ze względu na panującą tam wilgotność, należy zadbać, aby w łazience panowała odpowiednio wysoka temperatura. Kluczowy zatem będzie dobór odpowiedniego grzejnika. Jaki jednak grzejnik wybrać w przypadku małej łazienki, gdzie musimy liczyć się z ograniczoną ilością przestrzeni do zagospodarowania? Dowiecie się z naszego poradnika.

Jak wspomnieliśmy wcześniej ze względu na swój charakter, łazienka to jedno z tych pomieszczeń, w którym najłatwiej odczuć nam będzie zimno. Warto zatem przedsięwziąć odpowiednie kroki, która pozwolą sprawić, że sama kąpiel jak i wyjście z niej będą podobnie przyjemny doświadczeniem. Aby było to możliwe temperatura w łazience powinna być wyższa niż w innych pomieszczeniach i przyjmuje się, że powinna wynosić około 24 lub 25 stopni Celsjusza.

W przypadku małych łazienek pierwszym kryterium doboru powinna być funkcja grzewcza. Wygląd czy też kształt samego grzejnika musi zejść na dalszy plan. To odpowiednie ogrzanie pomieszczenia jest tutaj priorytetową kwestią. Istotna będzie również trwałość takowego grzejnika. Z racji, że warunki panujące w łazience są mało sprzyjające to warto upewnić się, że wybrany przez nas model przetrwa trudy użytkowania.

Obecnie producenci wprowadzają też coraz chętniej dodatkowe wyposażenie, które ma na celu zwiększenie funkcjonalności. Mowa tutaj o wygodnych suszarkach na ręczniki dołączanych do grzejnika lub też półeczkach na kosmetyki czy też inne potrzebne w łazience drobiazgi.

Wszystko przez to, że w nowoczesnym budownictwie przestrzeń dawniej przeznaczona na łazienkę jest wykorzystywana do powiększenia salonu. Sprawia to, że urządzenie małej łazienki wymaga od nas dużej pomysłowości oraz konsekwencji. W małej łazience spójność wystroju wnętrza jest kluczowa. Jednocześnie musisz liczyć się z ograniczoną ilością sprzętów i mebli łazienkowych.

stylowy-grzejnik

Dobór grzejnika jest zatem nieco utrudniony. Największy problem może stanowić znalezienie modelu do niewielkiej gabarytowo łazienki, która dodatkowo posiada okno będącym najbardziej newralgicznym punktem mogącym prowadzić do utraty ciepła. Do takich pomieszczeń trzeba koniecznie zdecydować się na mały i kompaktowy model grzejnika o dużej mocy.

Grzejniki łazienkowe tego typu są co prawda trochę droższe od swoich odpowiedników o mniejszej mocy, ale pozwolą maksymalnie zaoszczędzić miejsce i zapewnić przy tym komfort termalny podczas użytkowania łazienki. W przypadku tego rodzaju grzejników dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy kolektory grzejnika są podwójne i zostały umieszczone symetrycznie po obu stronach pionowej osi grzejnika. Takie rozwiązanie konstrukcyjne sprawia bowiem, że dany model grzejnika może mieć praktycznie dwa razy większą moc grzewczą.Oprócz tego konstrukcja tego rodzaju pozwala bez problemu zawiesić na grzejniku ręczniki do wysuszenia.

Jak zatem widzicie w przypadku małej łazienki głównym kryterium wyboru grzejnika powinna być jego odpowiednia moc i kompaktowe rozmiary. Dopiero na dalszym planie powinniśmy zostawić jego kolor oraz wygląd.