sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaPomieszczeniaCegła na ścianie - dekoracja

Cegła na ścianie – dekoracja

Kamienie dekoracyjne, sztuczne, naturalne, piękne. Co warto zrobić, kiedy nasza ściana, na przykład w salonie, jest nudna i mdła? Jak upiększyć wnętrze? Cegłą. Ten nowoczesny dodatek sprawi, że na nowo zakochacie się w swoim pokoju dziennym! Wystarczy umiejętnie wpasować ją w nasze wnętrza, a efekt będzie piorunujący. I modny!

Cegła jako efekt specjalny na ścianie

Kto myśli, że cegła nie nadaje się do upiększanie wnętrz, ten może się zdziwić po przeczytaniu poradnika. Cegła, znana z wykańczania zewnętrznego, dobrze sprawuje się wewnątrz domu w różnych formach, nie tylko tych najbardziej surowych. Pasuje do wielu aranżacji i stylów. Potrafi przemieć salon w pokój wiecznej, męskiej zabawy lub stworzyć nieco surowsze warunki, wygładzając szyk i eleganckie. Pokoje dzienne z cegłą są zawsze niestandardowe, ale nie zawsze zostają ozdobione żywą cegłą. Bardzo często możemy zdecydować się na cegłę jako tapetę, o której opowiem niżej. Dlaczego jednak decydujemy się na takie rozwiązania? Ponieważ nie są to najdroższe rozwiązania. Nie jest to kamień naturalny, który nie dość że kruchy, to i drogi. Cegła ma w sobie coś pociągającego i niestandardowego, dzięki czemu nasze pomieszczenie zamieni się w przyjemne miejsce do spędzania czasu – nie tylko we dwoje, ale także rodzinnie.

Cegła jako tapeta

Cegła nie musi być surowym materiałem, może wystąpić też jako grafika, na przykład na tapecie lub na innym materiale, który bezpośrednio nakładamy na ścianę. W ten sposób nie będzie ona przytłaczać, zmniejszać pomieszczenia, bardzo rzucać się w oczy. Zostanie ciekawą odmianą prawdziwej cegły, która w niczym jej nie ustępuje. To bardzo ważne, zwłaszcza jeżeli boimy się ewentualnych urazów mechanicznych i ubytków w materiale. Sposób jest tak naprawdę wiele, wystarczy zapoznać się z każdym z nich. Cegła nie musi być końcem świata – tapetę da się zdjąć, prawdziwą zaś zamalować lub zalakierować. To dobry sposób na stworzenie w swoim domu nietypowego kąta, tylko dla nas bądź dla gości.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments