poniedziałek, 26 lutego, 2024

Balkon w bloku

Balkon w bloku wydaje się być kłopotem, dlatego najczęściej nie aranżujemy go, pozostawiając ewentualnie wolną przestrzeń na pranie. To błąd, ponieważ nawet w bloku można stworzyć swój sekretny raj, zasłaniając się przy okazji przed sąsiadami i przechodniami. Wszystko zależy od naszej pomysłowości i kreatywności. No i nie ma rzeczy niemożliwych. Sprawdźcie sami!

Kolorowy balkon w bloku

Kolorowy – z siedziskiem i kwiatami, które umilą nam pobyt na balkonie. Kwiatów, które możemy posadzić w wiszących donicach, jest całkiem sporo. Przede wszystkim są to typowe pelargonie, ale ostatnio modne są, zwłaszcza w okresie letnim, owoce, na przykład truskawka. Zioła w tym samym okresie również ciekawie się sprawdzą w naszym ogrodzie, gdzie będą mieć wystarczającą dawkę światła. Jeżeli nasz balkon jest zabudowany z trzech stron, po jednej ścianie warto poprowadzić dwa różne gatunki bluszczu. Jeden zimozielony, a drugi – zrzucający kolorowe liście na jesień. Przez co balkon będzie prezentował się pięknie o każdej porze roku. Do tego warto zasłonić balkon, jeżeli mamy taką możliwość, jak najładniejszą zasłonką. Ten materiał również jest dodatkową ozdobą, która rozbudza nasz balkon i nas samych do działania.

Triki balkonowe

Jeżeli mamy spory balkon w bloku, po otrzymaniu zgody, możemy pokusić się o stworzenie z niego zamkniętej przestrzeni za pomocą okien. Warto zabudować sobie balkon tylko wtedy, kiedy mieszkamy na niskim piętrze bądź wyjątkowo lubimy spokój i ciszę. Taka inwestycja jest droga, ale zapewnia nam spokój i chwilę prywatności w niecodziennym świecie. Taka przestrzeń nie jest w końcu tylko domem. Ja takie rozwiązania nazywam balkonem z Narni. Dobrym pomysłem na zbudowanie siedziska jest zakup huśtawki, którą można umieścić na balkonie. Taka huśtawka sprawi, że od razu będziemy częściej wychodzić na balkon. Kto z nas, będąc dzieciakami, nie lubił właśnie huśtawek? Teraz możemy, wraz z dobrą lekturą, zasiąść w takim królestwie i w spokoju zająć się zasłużonym odpoczynkiem po pracy.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments