sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaPoradnikiAranżowanie biur: postaw na space plan i fitout

Aranżowanie biur: postaw na space plan i fitout

Profesjonalnie zaprojektowane i urządzone biuro już od pierwszych chwil pozwala zaprezentować się od korzystniej strony. Walory estetyczne wraz z ostrożnym rozplanowaniem całej przestrzeni nadają pomieszczeniu komfortowej atmosfery sprzyjającej pracownikom i odwiedzającym. Aby zaaranżować biuro coraz częściej stawia się na realizacje typu fitout. Dowiedz się na czym polegają oraz co wchodzi w ich skład.

Realizacje fitout przeprowadzone z architektem

Fitout to zyskujące na popularności podejście do aranżacji nowoczesnych biur. Głównym założeniem tego podejścia jest współpraca z architektem, który na podstawie potrzeb firmy planuje całe pomieszczenie. Brane pod uwagę są przede wszystkim potrzeby komunikacyjne, rodzaje stanowisk w biurze, innowacyjne technologie, jak i sposoby ich wykorzystania. Całość przeprowadzana jest na zasadzie partnerstwa z jednym wykonawcą, tak aby skrócić czas trwania poszczególnych procesów.

Co wchodzi w skład aranżacji fitout?

Zakres prac wchodzących w tego rodzaju aranżację jest praktycznie nieograniczony. Wszystko zaczyna się od projektu planowanego z najemcą pomieszczenia biurowego. Ma to na celu dostosowanie się do szczegółowych wymagań oraz zapewnienie przestrzeni dopasowanej do charakteru branży. Oznacza to, że wszystko dzieje się od zera, a zleceniodawca ma pełną dowolność na etapie uzgadniania prac. Ich zakres może obejmować m. in. następujące czynności:

  • przygotowanie space planu – pozwala optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń w pomieszczeniu, a także wykorzystać jego mocne strony,
  • demontaż zbędnych elementów przy przearanżowaniu,
  • montaż ścian działowych, instalacji elektrycznej, systemów sufitowych
  • prace upiększające np. przygotowanie dekoracji, paneli naściennych, podłogowych, również dostosowanie pomieszczenia do danego stylu,
  • dobór oświetlenia, opcjonalnie sufitów podwieszanych,
  • zamówienie materiałów potrzebnych do aranżacji biura.

Decydując się na realizację fitout stawiamy na elastyczność, kompleksowość, a przede wszystkim własne potrzeby. Schematyczne open-spacowe biuro odchodzi do lamusa na rzecz pomieszczeń biurowych „szytych na miarę”. Nieoptymalne wykorzystanie dostępnych metrów, zła akustyka i problemy technologiczne stają się częścią przeszłości. To komfort zarówno dla nas, naszych pracowników, jak i potencjalnych kontrahentów. Wspólnie zróbmy dobre pierwsze wrażenie.

InterBiuro – profesjonaliści w zakresie FitOut.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments