środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaPomieszczeniaAranżacje z kamienia dekoracyjnego wewnętrznego

Aranżacje z kamienia dekoracyjnego wewnętrznego

Dekoracji, którymi można przyozdobić nasze mieszkanie, jest na rynku bardzo, bardzo wiele. Przede wszystkim są to różnego rodzaju przedmioty, reprodukcje znanych twórców lub też drobnych artystów. Mało osób wie, że bardzo dobrą i przede wszystkim przykuwającą wzrok ozdobą jest kamień dekoracyjny, wykorzystywany na wiele sposobów w projektach polskich architektów.

Plusy wewnętrznych aranżacji za pomocą kamienia

Kamień dekoracyjny możemy podzielić na sztuczny, czyli na gips lub inny materiał, który łudząco przypomina kamień naturalny. I na sam naturalny kamień, który, pomimo swojej ceny, często jest wykorzystywany do ozdabiania pomieszczeń. Ten pierwszy rodzaj wykorzystywany jest głównie w salonie i w kuchni, rzadziej w pokoju. Tworząc aranżację z kamieniami, warto wziąć pod uwagę, że jest to budulec surowy, który takiego charakteru może nadać naszemu mieszkaniu. Jeżeli jednak lubimy nieco szorstką, wręcz męską przestrzeń, warto pochylić się nad takim wyborem. Jednocześnie kamienie dekoracyjne można wykorzystywać tylko w jednym pomieszczeniu, na przykład w łazience. Wchodząc z jasnego, ciepłego pomieszczenia, ciekawym doświadczeniem dla gości będzie znalezienie się w zupełnie innym świecie. Pokryta w łazience ściana kamieniem dekoracyjnym stworzy ciekawą, wewnętrzną aranżację, idealną dla miłośników minimalizmu czy ludzi, którzy cenią sobie niebanalność. Zazwyczaj nasze domy wyglądają przecież zupełnie inaczej. Są jasne, ściany są gładkie, bez ciekawych dekoracji.

Kamień dekoracyjny w aranżacji wnętrz

Kamień można zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Nie niszczeje szybko, a odpowiednio wpasowany w ścianę, może być ozdobą na wiele lat. Warto zorientować się też, jeżeli wybierzemy kamie dekoracyjny naturalny, w typach oraz wadach i zaletach wszystkich dostępnych na rynku materiałów. Zaznaczę, że piaskowiec łatwo się kruszy, a najmocniejszy i najbardziej wytrzymały jest łupek i granit. To istotne, jeżeli mamy w domu małe dzieci – pod wpływem kreatywnej zabawy, ten pierwszy kamień może ulec zniszczeniu. Taka sytuacja jest mało ekonomiczna, ponieważ, jak wspomniałam, naturalna ozdoba jest bardzo drogim rozwiązaniem. Ale jakże szalenie urozmaica nasze wnętrza!

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments