Aranżacja łazienki w stylu minimalistycznym – płytki Cersanit

Minimalizm to wciąż jeden z najpopularniejszych trendów aranżacyjnych, a motto tego stylu brzmiące „mniej znaczy więcej” trafia do wielu i staje się fundamentalną regułą przy urządzaniu mieszkania. Łazienka jako pomieszczenie, które ma być funkcjonalne, służyć jak najdłużej i w którym rzadko decydujemy się na drastyczne zmiany na przestrzeni lat jest idealnym miejscem pod wystrój minimalistyczny. Jak więc powinna wyglądać aranżacja i na jakie płytki się zdecydować?

 

Stylowa łazienka z płytkami Cersanit

Łazienka w stylu minimalistycznym to przede wszystkim przemyślane zagospodarowanie przestrzeni oraz jednolita kolorystyka. Płytki w łazienkach minimalistycznych są zazwyczaj dużego formatu i o gładkiej powierzchni. Decydując się na minimalizm należy pamiętać o zasadzie spójności oraz regule trzech kolorów, która mówi o ich ograniczeniu –  w łazienkach minimalistycznych najczęściej dominują płytki w barwach achromatycznych (biel, czerń, odcienie szarości) lub innych, ale raczej tych chłodnych. Niezwykle modne, jeśli chodzi o ceramikę łazienkową są obecnie imitacje drewna, marmuru, a nawet betonu (np. płytki Cersanit – https://plytki24.pl/cersanit/cat_3.html). Wybierając płytki łazienkowe trzeba wziąć pod uwagę ich parametry techniczne oraz jakość, aby dobrze spełniały one swoją rolę nie tylko pod względem estetycznym, ale także użytkowym. Odpowiednie połączenie ceramiki, armatury o prostej formie i geometrycznych mebli nada pomieszczeniu lekkości i przestronności. Idealnym rozwiązaniem dla tego typu wnętrz są także podtynkowe instalacje – w minimalistycznej łazience chcemy przecież ukryć większe elementy, aby zyskać miejsce oraz optycznie powiększyć przestrzeń. Dzięki takim patentom pomieszczenie stanie się nie tylko nowoczesne i eleganckie, ale także ergonomiczne.

 

Postaw na oświetlenie, które wyeksponuje płytki Cersanit

W łazienkach minimalistycznych oprócz doskonale dopasowanych płytek Cersanit, niezwykle ważne jest światło, które z powodzeniem zastępuje niektóre z detali aranżacyjnych. Jego odpowiednia ilość i rozmieszczenie sprawią, że osiągniemy efekt optycznego powiększenia łazienki i wyeksponujemy wybrane elementy ceramiki oraz wyposażenia. W tym przypadku gra światła liczy się o wiele bardziej niż wymyślne kształty lamp i kinkietów – należy więc postawić na doświetlenie stref z lustrami, podświetlenia punktowe i taśmy oraz listwy ledowe. Oświetlenie ustawione pod odpowiednim kątem stworzy niepowtarzalny klimat i podkreśli walory estetyczne wybranych płytek łazienkowych.