Promienniki na podczerwień - praktyczna i piękna forma ogrzewania.

Promienniki podczerwieni to piękne i funkcjonalne lampy grzewcze emitujące promieniowanie podobne do promieniowania słonecznego. Fale podczerwieni ogrzewają obiekty znajdujące się w ich zasięgu, w tym ciało człowieka, a nie powietrze wypełniające pomieszczenie. Oznacza to minimalne straty energii.

Promienniki podczerwieni to piękne i funkcjonalne lampy grzewcze emitujące promieniowanie podobne do promieniowania słonecznego. Fale podczerwieni ogrzewają obiekty znajdujące się w ich zasięgu, w tym ciało człowieka, a nie powietrze wypełniające pomieszczenie. Oznacza to minimalne straty energii.
Promienniki podczerwieni od lat wykorzystywane są do ogrzewania pomieszczeń wielkopowierzchniowych takich jak sale konferencyjne czy wnętrza kościołów. Świetnie sprawdzają się na zewnątrz, zapewniając możliwość komfortowego, całorocznego odpoczynku na tarasach, balkonach i w ogrodach. Jednak to nie jedyne ich zastosowanie…
Promienniki podczerwieni coraz częściej wkraczają na salony!
… I to dosłownie!
Promienniki podczerwieni w niczym nie przypominają, brzydkich grzejników, które chcielibyśmy zasłonić. Wręcz przeciwnie, mogą być ozdobą Twojej sypialni, salonu czy łazienki. Szeroka gama dostępnych na rynku modeli daje nam możliwość wyboru urządzenia które łączy w sobie funkcjonalność i estetykę.  Wybierając promiennik podczerwieni, zapewniasz sobie i swojej rodzinie natychmiastowy komfort. Znajdując się w zasięgu promiennika, odczujesz emitowane przez niego ciepło niemalże w momencie uruchomienia urządzenia, bez oczekiwania na ogrzanie całego pomieszczenia. Promienniki podczerwieni nie emitują zapachu ani hałasu. Dzięki bezpośredniemu transferowi ciepła od żarnika do ogrzewanego obiektu, unikamy ogrzewania powietrza a tym samym jego cyrkulacji, co jest zbawienną wiadomością dla alergików. Kolejną istotną zaletą promienników jest fakt, że są to relatywnie małe i lekkie urządzenia, nie wymagające podłączenia do sieci grzewczej czy kotła. Montaż modelu wolnostojącego ogranicza się do podłączenia go do prądu!

Jaki model wybrać?

Promiennik podczerwieni Veito Blade 

promienniki-do-restauracji-veito
fot. Veito model Blade

Funkcjonalny i estetyczny, wodoodporny promiennik podczerwieni sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, także w kuchni lub łazience. Świetnie sprawdza się również na tarasie czy w ogrodzie zimowym. Do modelu dołączony jest pilot, dzięki któremu włączysz, wyłączysz lub zmienisz moc promiennika, bez wstawania z kanapy. Zaprojektowany do użytku wewnątrz i na zewnątrz. Posiada czterostopniową regulację temperatury, co czyni go wyjątkowo energooszczędnym. Promienniki dostępnę są o mocy 1200, 2000 i 2500 W. Veito Blade to idealny wariant dla tych którzy nie chcą wybierać między modelem ściennym i wolnostojącym, do tego konkretnego modelu można dokupić statyw.

Przenośny Promiennik Ciepła Veito CH1800 RE 

veito-ch1500re-standing-heater-white-1080x675
fot. Veito model CH1800 RE

Wyjątkowo luksusowy model który posiada wbudowany regulator temperatury, a także zabezpieczenie przed wywróceniem, co czyni go atrakcyjną propozycją dla rodzin z małymi dziećmi. Waży zaledwie 3kg, co umożliwia swobodne przenoszenie. Zastosowanie włókna węglowego wydłuża żywotność żarnika do 10 lat.
Zanim kupisz…
Rozważając zakup promiennika do domu warto rozważyć kilka kwestii. Ważna jest powierzchnia pomieszczenia w której promiennik będzie używany. Jeżeli interesuje nas ogrzewanie małej łazienki, nie ma potrzeby inwestować w promiennik dedykowany większym powierzchniom. Pamiętajmy, że jedną z największych zalet promienników jest ich energooszczędność i tym samym obniżanie kosztów ogrzewania. Warto poszukać oferty, która dokładnie określa optymalny rozmiar powierzchni dla konkretnego modelu. W przypadku ogrzewania łazienkowego warto wybrać model odporny na wilgoć, na przykład promiennik zaprojektowany do użytku na zewnątrz, odporny na zmiany temperatury i wysoki poziom wilgoci. Jeżeli nie chcesz montować promiennika na stałe, wybierz model ze statywem, który umożliwi jego przenoszenie.

Warto zasięgnąć opinii fachowców. W doborze promienników, za darmo, pomogą specjaliści z firmy Enerzon.