Odwiedzamy sklep z ceramiką łazienkową i wybieramy odpowiednią deskę sedesową

Skompletowanie WC, czyli wybór odpowiedniej spłuczki, miski czy deski sedesowej może przysporzyć niemałych problemów. Dobór odpowiedniej deski sedesowej kompatybilnej z ceramiką wymaga zwrócenia uwagi na kilka czynników. Jak dobrać odpowiednio deskę sedesową?

Pierwszym krokiem jest odwiedzenie profesjonalnego punktu sprzedaży takiego jak sedesy.pl. W poszczególnych podstronach wybieramy model deski, który nas interesuje i sprawdzamy w opisie produktu, z jakimi modelami deska jest kompatybilna. W przypadku gdy nie wiemy jaki typ muszli posiadamy możemy skontaktować się ze specjalistami pasażu handlowego lub przesłać zdjęcie naszego urządzenia na podany formularz kontaktowy.

Rozmiary i kształty

Wybierając deski sedesowe, skupiamy się na ich odpowiednim kształcie oraz wymiarach względem muszli. Zbyt duża lub za mała deska nie będzie praktyczna i uniemożliwi korzystanie z toalety. Źle dobrana deska klozetowa będzie także dużo bardziej podatna na uszkodzenie mechaniczne czyli pęknięcie spowodowane niewłaściwym rozmieszczeniem odbojników deski na rancie miski wc, a tym samym odpowiednim rozłożeniem siły nacisku. Podobnie jest z kształtem, ponieważ do wyboru mamy deski owalne czy o regularnych kształtach np.: prostokąta. Deska sedesowa powinna być dokładnym odwzorowaniem kształtu i wymiarów kompaktu WC czy miski wiszącej.

Deska klasyczna czy wolnoopadająca?

Klasyczne deski sedesowe wyposażone w standardowe zawiasy mogą wyśliznąć się z dłoni i silnie uderzyć o WC. Powstaje przy tym nieprzyjemny hałas oraz istnieje ryzyko pęknięcia deski lub odbojników. W przypadku dzieci deska sedesowa bez zawiasów wolnoopadających może uderzyć malucha lub przytrzasnąć palce, co spowoduje silny ból oraz awersję do korzystania z toalety. Zawiasy z funkcją wolnego opadania zapobiegają wszystkim wyżej wymienionym problemom.  Łagodnie opadająca deska nie wytworzy hałasu, nie ma ryzyka jej zniszczenia przez silne uderzenie oraz jest bezpieczna dla korzystających z niej dzieci. Poza tym deski z funkcją wolnego opadania na stronie sedesy.pl. chronią ceramikę przed uszkodzeniami mechanicznymi (pęknięcia, ukruszenie), unikając w ten sposób kosztownej wymiany miski WC.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając deskę sedesową?

Ważnym aspektem, którym należy się kierować wybierając deski sedesowe, jest materiał. Deski z duroplastu gwarantują wysoką odporność mechaniczną i termiczną. Ryzyko ich uszkodzenia jest dużo mniejsze niż w przypadku drewnianych odpowiedników.

Ważnym czynnikiem każdej toalety jest higiena. Powłoka antybakteryjna oraz łatwe wypinanie pozwolą na zachowanie większej higieny podczas korzystania z toalety czy jej sprzątania. Mniejsza ilość bakterii to mniejsze ryzyko zachorowań na infekcje bakteryjne. Łatwe wypinanie pozwoli na szybsze i bardziej higieniczne sprzątanie muszli, a do tego umożliwia dotarcie w niedostępne miejsca pod deską, gdy jest zainstalowana.

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się deski sedesowe typu slim. Nie bez powodu jest to jeden z głównych trendów w łazienkach. Ich subtelny cienki kształt oraz modny design i wygoda wyróżnia je spośród tradycyjnych desek sedesowych.

Odwiedzając profesjonalny punkt sprzedaży, zawsze można się skontaktować przez e-mail lub telefonicznie z dystrybutorem i zaczerpnąć opinii, porad na temat zakupu ceramiki czy deski sedesowej.