Odnawiamy posadzki drewniane i parkiety – cyklinowanie

Pielęgnacja podłogi jest bardzo ważnym elementem aranżacyjnym każdego domu. Odnowienie podłogi po remoncie czy pielęgnacja nowej podłogi to czynniki, które powodują, że całość aranżacji jest spójna. Samo odświeżenie ścian, bez podłogi psuje efekt wizualny całego domu.

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym, którym można wykonać samodzielnie lub wynajmując specjalistów, jest cyklinowanie. Zabieg wykonywany jest na podłogach drewnianych, wykonanych z desek, parkietach lub z innych materiałów drewnianych. Czynność polega na usunięciu zniszczeń i odświeżeniu wizualnym podłogi wykonanej z drewna. W przypadku starszych podłóg już eksploatowanych przez lata, cyklinowanie poprzedza usunięcie zniszczonej warstwy wierzchniej. Odświeżanie podłogi zależne jest także od rodzaju położonego drewna – układu. Inaczej wygląda wykonanie zabiegu, gdy podłoga jest ułożona w tak zwaną „jodełkę”, a inaczej w przypadku „mijanki” zwanej także wzorem okrętowym. Nieco odmienne warunki należy spełnić przy ścieraniu warstw podłogi. Wiele zależy od gradacji papieru ściernego zakładanej na bęben cyklinarki – zaczynamy od najgrubszego. Do szlifowana trudno dostępnych elementów podłogi stosujemy ręczne ścieranie.

Profesjonalne usługi cyklinowania podłogi

Cyklinowanie podłogi we własnym zakresie obarczone jest dużym ryzykiem, ze względu na możliwość uszkodzenia drogiej podłogi wykonanej z drewna. Źle dobrana grubość papieru, uszkodzenia mechaniczne czy niedoszlifowane rogi, to jedne z wielu czynników, które przemawiają za zatrudnieniem fachowej ekipy remontowej. Cyklinowanie jest czynnością delikatną i precyzyjną. W takim mieście jak Katowice, Warszawa czy Kraków jest wiele firm zajmujących się profesjonalnymi usługami renowacji podłogi. Poza tym oferta doświadczonych firm jest dostosowana do rodzaju podłogi ze względu na wzór i stan zużycia. Do oferty profesjonalistów należy między innymi:

  • bezpyłowe cyklinowanie bębenkowe;

  • olejowanie, woskowanie, lakierowanie parkietów, mozaiki i desek;

  • bezpyłowe cyklinowanie podłóg malowanych lakierem kolorowym

  • bezpyłowe cyklinowanie schodów i podestów

  • naprawa parkietów

  • szpachlowanie podłóg.

Oczywiście usługi nie dotyczą wyłącznie domostw, ale również hal sportowych, teatrów, scen muzycznych oraz wielu innych miejs, które dysponują drewnianymi elementami aranżacyjnymi. Fachowcy nie tylko odnowią podłogę w sposób profesjonalny, ale również uzupełnią ubytki powstałe przez lata eksploatacji. Jak znaleźć fachową ekipę w swojej okolicy? Najprostszą metoda jest wpisanie frazy w wyszukiwarkę internetową np.: cyklinowanie Katowice i sprawdzenie dostępnej oferty na stronie firmowej. Warto zweryfikować również opinie o wybranej firmie w sieci.

Jak wygląda przykładowy proces cyklinowania?

Pył drzewny powstały w wyniku procesu cyklinowania, jest zbierany do cyklinarki – worka. Pył jest wykorzystywany między poszczególnymi etapami cyklinowania do szpachlowania. Mieszany jest ze specjalnym spoiwem na bazie żywicy lub rozpuszczalników. Kiedy masa osiągnie odpowiednią konsystencję, jest wykorzystywana do uzupełniania ubytków powstałych w podłodze. Zabieg dotyczy szczelin i ubytków np.: między deskami. Następnie po szpachlowaniu po gradacji 60-80 wykonywane jest polerowanie. Ten etap wykonywany jest maszyną wolnoobrotową o stopniu gradacji od 120 do 220. Po cyklinowaniu podłoga powinna być pokryta warstwą lakieru, wosku lub oleju. Sam proces nakładania lakieru to 3 lub 4 etapowy przedział. Najpierw nakłada się lakier podkładowy. Dopiero po jego wyschnięciu nakładany jest lakier nawierzchniowy, który stanowi warstwę ochronną dla drewnianej podłogi.

Cyklinowanie jest trudnym zadaniem, ponieważ jest to bardzo precyzyjna czynność wymagająca profesjonalnego sprzętu i fachowej obsługi. Samodzielne cyklinowanie może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego, a sam proces może zniszczyć nieodwracalnie podłogę. Zatrudnienie profesjonalnej ekipy pozwoli na renowację podłogi, odświeżenie i jej zabezpieczenie na kolejne lata eksploatacji.

Zaprasazamy do zapoznania się z naszymi usługami http://www.cyklinujemyparkiety.pl/ 

ul. Panewnicka 345/6 40-773 Katowice

+48 501 835 581

[email protected]