Nowoczesne Mieszkania

Myślisz, że nowoczesne mieszkanie to takie, które powstało niedawno? Nic bardziej mylnego! Nowoczesność odnosi się przede wszystkim do stylu, w jakim będzie urządzone nasze lokum oraz do wygody, jaką nam zapewnia. Wystarczy odpowiednio zaaranżować wnętrza i zastosować kilka sztuczek, aby poczuć się, jak w apartamencie rodem z filmu.

Wnętrze nie do poznania

Mieszkanie w bloku najczęściej kojarzy nam się z małymi i trudnymi do zagospodarowania przestrzeniami. Okazuje się jednak, że wystarczy odrobina inwencji i wyobraźni, aby całkowicie odmienić jego oblicze. Nowoczesne wnętrza to przede wszystkim minimalizm. Ma być prosto, funkcjonalnie i przestrzennie. Bogate zdobienia, przepych i jaskrawe kolory dawno odeszły w zapomnienie. Obecnie królują cztery barwy – biel, beż, szarość i czerń. Wystarczy umiejętnie operować ich odcieniami, aby stworzyć stonowane, przejrzyste i nowoczesne wnętrze, które będzie zarazem dalekie od monotonii. Możemy urozmaicić je też naturalnymi materiałami. W jaki sposób? Tworząc na przykład jedną ścianę całą w kamieniu bądź cegle. Poza tym możemy wykorzystać tapetę z połyskującym wykończeniem, która doskonale odbija światło i dzięki temu przestrzeń wydaje się być większa. Oczywiście wystrój może zostać dopełniony dodatkami w wyrazistych kolorach. Ważne jednak, aby nie przesadzić z ich ilością – w nowoczesnych mieszkaniach dekoracji powinno być jak najmniej. Ich funkcje spełniają bowiem… meble. Wystrój nowoczesnego wnętrza idealnie podkreślą też szkło, beton i stal. Na podłodze natomiast sprawdzi się drewno w naturalnych kolorach. Można też postawić na nowoczesne płytki drewnopodobne. Aby wnętrze zyskało więcej przestrzeni, można spróbować połączyć ze sobą sąsiadujące pomieszczenia – na przykład salon z kuchnią, przedpokój z salonem czy nawet sypialnię z łazienką. Pamiętajmy jednak, że każde wyburzenie ściany powinniśmy skonsultować z administracją czy spółdzielnią. Eksperci muszą ocenić, czy dana ściana nie jest nośną.

Nowoczesna architektura, czyli jaka?

Poziom współczesnej architektury mieszkaniowej jest niebywały. I nie chodzi tutaj o sam standard wykończenia mieszkania. Ogromne znaczenie ma też osiedle, w którym znajduje się budynek oraz jego najbliższe otoczenie. Istotny jest też współczynnik ilości miejsc parkingowych/garażowych w stosunku do ilości oddanych mieszkań. Nie chcemy przecież narażać się na wieczne problemy ze znalezieniem wolnego miejsca dla naszego pojazdu. Najlepiej więc wybierać takie lokalizacje, w których ilość miejsc parkingowych jest przynajmniej równa liczbie mieszkań. A i to nie gwarantuje wolnych miejsc. Trzeba przecież wziąć pod uwagę, że niektóre rodziny mają więcej niż jeden samochód. Osoby poszukujące nowoczesnego mieszkania zwracają również uwagę na to, czy… jest gdzie zostawić rower. Tak, tak – wiaty i stojaki na jednoślady są niezwykle istotnym elementem, zwłaszcza w czasach, gdy chcemy być coraz bliżej natury i gdy stawiamy na ekologię. Poza tym nowoczesne osiedla muszą też zapewnić miejsce odpoczynku i rozrywki dla najmłodszych. Mile widziane są więc wewnętrzne siłownie, place zabaw, ławeczki, altanki, duże tarasy i balkony, a także oczywiście zieleń – krzewy, drzewa, kwiaty. Więcej informacji na temat nowoczesnej architektury mieszkaniowej znajdziemy na stronie http://cordiapolska.pl/blog/2018/05/15/nowoczesne-mieszkania/.