Masz dość rozrzuconych butów w przedpokoju Zainwestuj w szafkę na buty

Jeżeli zależy nam na tym, aby nasze mieszkanie lub dom zawsze znakomicie się prezentowały – również, a może, zwłaszcza gdy odwiedzają nas goście – podstawą jest zadbanie o nasz przedpokój. Często trudno zapanować nad tworzącym się w nim bałaganem a ogrom kurtek czy butów potrafi przytłoczyć. Rzeczą, która na pewno pomoże nam w tym zadaniu, jest właśnie odpowiednio dobrana półka lub szafka na buty. A o tym, jak ją wybrać, właśnie dzisiaj Wam opowiemy.

Na samym początku warto dopasować planowaną przez nas półkę lub szafkę do naszych możliwości. Mianowicie, nie może być ona za duża – tyczy się to zwłaszcza małych przedpokoi. Z jednej strony za duża szafka po prostu będzie źle się prezentować, z drugiej zaś, zajmować za dużo miejsca, a nawet tarasować nam drogę. Jeżeli przedpokój jest mały, również szafka na buty nie może być zbyt duża.

W takich przypadkach trzeba zdecydować się na trzymanie w przedpokoju tylko części naszego obuwia, jeżeli mamy go sporo. Nie powinno być to jednak problemem, w końcu wiele z naszych butów jest sezonowych. Już teraz zaznaczymy – kilka par butów obok szafki to nic złego, może to być ich standardowe miejsce, jednak pamiętajmy o tym, że nie może być ich za dużo. Pamiętajmy, aby obok nich zmieściły się zawsze buty naszych gości, którzy nas odwiedzają.

Rozmiar szafki na buty

Podstawową kwestią podczas wyboru odpowiedniej szafki jest odpowiedni jej rozmiar. Warto skupić się tutaj na głębokości oraz wysokości półek. Jeżeli ktoś z domowników ma naprawdę pokaźny numer buta, warto sprawdzić, czy jego obuwie zmieści się w szafce, którą sobie upatrzyliśmy. Podobnie będzie w przypadku, gdy kobieca część domowników będzie chciała w szafce trzymać szpilki czy buty na koturnie, wtedy półki muszą być odpowiednio wysokie.

https://otomeble.pl/meble-do-przedpokoju/szafki-na-buty-do-przedpokoju.html

Warto również dokładnie sprawdzić sposób otwierania się drzwiczek, jeżeli takowe występują. Przede wszystkim, musi być on wygodny (drzwiczki nie mogą o nic zahaczać, obijać czy tarasować nam przejścia, nie mogą być również wiecznie zastawione innymi parami butów – ich ciągłe przestawianie to nic przyjemnego).

Jakość, wytrzymałość, odporność

Jak już wspominaliśmy, utrzymanie porządku w przedpokoju to nic prostego. Warto więc zadbać o to, aby utrzymanie w czystości naszej szafki na buty było całkiem proste – w tym przypadku dobrze sprawdzają się tworzywa sztuczne, z których szafka może być wykonana. Musi być ona również wodoodporna, co na pewno pozytywnie wpłynie na jej wytrzymałość przez lata. Oczywiście nie zalecamy wkładać do szafki na buty obuwia czy to mokrego, czy to brudnego – to nigdy nie jest dobrym pomysłem (w przypadku butów mokrych dość szybko możemy spodziewać się nieprzyjemnych zapachów), jednak bądźmy szczerzy – nie zawsze udaje nam się stuprocentowo wyczyścić i wysuszyć nasze buty. Z tego powodu warto zastanowić się, czy w przypadku danej szafki nie będzie problemów z wentylacją. Nawet suche buty, lecz często noszone, mogą być źródłem brzydkich zapachów, które przy złej wentylacji mogą udzielić się również innym naszym parom ulubionego obuwia.

Jeżeli chcemy, aby fragmenty naszej szafki były wykonane z metalu – to świetny pomysł, który na pewno będzie znakomicie się prezentował, zwróćmy jednak uwagę, czy wspominane elementy są odporne na rdzewienie! Wszystkie lakiery, farby czy różnorodne impregnaty, które zostały lub zostaną wykorzystane przy tworzeniu naszej szafki, również powinny być jak najwyższej jakości.

Praktyczność ponad wszystko

Wiele praktycznych modeli można odnaleźć w znanym sklepie Otomeble.pl. Czym się one jednak charakteryzują?

Pamiętajmy, że szafki na buty mają również wiele innych zastosować. Wiele osób uważa, że to idealne miejsce do trzymania wszystkich rzeczy, które zabieramy ze sobą, gdy wychodzimy z mieszkania – dokumentów od samochodu czy wszelakich kluczyków. Czasem warto więc postawić na szafkę z małymi nawet szufladami – w innym wypadku wszystkie wspomniane rzeczy, wraz z czapkami, rękawiczkami, szalikami i innymi rzeczami mogą być składowane na szafce, w naprawdę wielkim bałaganie.

Jeżeli zawsze siadamy podczas ubierania butów i mamy zamiar robić to na podłodze, może warto zdecydować się na szafkę, na które po prostu można usiąść? To praktyczne rozwiązanie, w tym jednak wypadku pamiętajmy o tym, aby konstrukcje były solidne (nawet, jeśli mają być z tego powodu trochę toporne) i wykonane z materiałów najwyższej jakości.

A oto ostatnia z naszych rad – nie zapomnijmy w tym wszystkim, że szafka na buty ma nam się po prostu podobać i stylistycznie pasować do przedpokoju. Niech w nowoczesnej przestrzeni pojawi się nowoczesna półka, w klasycznej klasyczna. Warto również dopasować szafkę do np. wieszaka na ubrania. Jeżeli jest to dla nas problem, polecamy poszukania zestawów tych dwóch mebli, są one dość powszechne.

Jesteśmy pewni, że uda Wam się wybrać idealną szafkę na buty. Nie jest to zadanie najłatwiejsze, ale podążając za naszymi radami, na pewno będzie Wam łatwiej. I nie zapomnijcie sprawdzić ofertę, którą przygotował dla Was sklep Otomeble!