Garderoba na zamówienie

Można śmiało stwierdzić, że to marzenie wielu z pań, aczkolwiek garderoba sama w sobie jest wygodnym rozwiązaniem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn czy dzieci. Wszyscy mogą skorzystać z tego dogodnego miejsca, w którym to zazwyczaj rozpoczyna się i kończy każdy kolejny dzień. Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób zaaranżować swoją przyszłą domową garderobę, a także wyjaśnimy dlaczego warto wybrać opcję samodzielnego projektowania szafy.

Czy do tego potrzebne jest osobne pomieszczenie?

Oczywiście jest to wygodniejsze rozwiązanie, ponieważ możesz wówczas umieścić tam wszystkie swoje ubrania, buty, akcesoria, torebki i dodatki na każdą porę roku. Wówczas przedmioty te nie zagracają pozostałej części mieszkania, co bardzo często się dzieje, gdy nie mamy ściśle wyznaczonego miejsca na nasze rzeczy. Urządzenie takiego pomieszczenia, nawet w wersji małometrażowej, może sprawiać lekkie trudności, ze względu na samo ustawienie mebli i pozostawienia wolnej przestrzeni na przebranie się.

Właśnie dlatego między innymi warto zainwestować w szafę projektowaną na Twoje zamówienie, dzięki czemu jej wymiary oraz zastosowanie jest w 100% zgodne z Twoimi oczekiwaniami i potrzebami. Podobnie dzieje się w przypadku, gdy nie masz możliwości wydzielenia osobnego pokoju do przechowywania odzieży i innych. Czasami niektórzy próbują sztucznie wyznaczyć taką przestrzeń poprzez zamontowanie ścianki działowej lub nawet kurtyny.

Nie wykluczamy absolutnie takiej kreatywności, a wręcz przeciwnie zachęcamy do pomysłowości. Co więcej, prosimy nie poddawać się i rezygnować z wymarzonej garderoby, tylko dlatego, że nie posiadasz osobnego pomieszczenia. Już poniżej dowiesz się, co wystarczy zrobić, aby Twoja sypialnia czy inny pokój zamieniły się w razie potrzeby na funkcjonalną garderobę.

Jak zaprojektować garderobę?

Kiedy Twoje możliwości są dość ograniczone, powinieneś szczególnie zastanowić się na zamówieniem szafy na wymiar z Twardogóry, którą dopasowujesz do każdego rodzaju wnętrz. Zacznijmy najpierw od miejsca, w którym do tej pory przechowujesz ubrania i dodatki, a najczęściej jest to właśnie sypialnia. Naturalnie, każdy martwi się, aby aranżacja garderoby nie pochłonęła całej wolnej przestrzeni w sypialni, dlatego tym bardziej szafa na wymiar okaże się rewelacyjnym rozwiązaniem.

Wystarczy usunąć dotychczasowe szafy, szafki czy komody, które do tej pory pełniły funkcję rozłożonej garderoby, a w to miejsce wstawić zupełnie nową, jednolitą i bardziej pojemną szafę. Może ona zajmować nawet całą ścianę, ale wówczas będziesz mieć pewność, że faktycznie wszystkie te przedmioty zmieszczą się tam bez problemu. Co więcej, szerokość szafy może być węższa na wskutek jej wydłużenia, dzięki czemu chronisz swoją wolną przestrzeń.

Natomiast środek szafy będzie mógł posiadać zarówno półki, jak i szuflady czy wieszaki. Wszystko znajdzie tam swoje miejsce, a z foteli i łóżka znikną nagle rozłożone koszule, skarpetki czy spódnice. Zastaniesz od teraz w swojej sypialni porządek oraz całą swoją garderobę we własnym wydaniu. I to naszym zdaniem jest kolejny plus zastosowania szafy na wymiar, która jednocześnie z zewnątrz i wewnątrz spełnia wszystkie Twoje kryteria. Dopasowujesz jej wysokość, długość i szerokość do własnego mieszkania, a dodatkowo możesz zapewnić sobie lustrzane wykończenie drzwi przesuwnych, czyli wszystko tak jak sobie zaplanujesz.