Dobre uszczelnienie dachu

Dach to górny fundament każdego budynku mieszkalnego. Ważne więc, by był całkowicie szczelny i zapewniał maksymalny poziom bezpieczeństwa wszystkim domownikom przebywającym w danym obiekcie. Ważne też, by prezentował się estetycznie. A dachy z papy, odpowiednio wykonane, spełniać będą wszystkie te założenia. Poznajmy je bliżej i sprawdźmy, jakie skuteczne sposoby na uszczelnienie tych dachów są znane w branży.

Gdy dach przecieka

Przeciekanie dachu z papy to problem pojawiający się niestety dość często. Generuje szereg zniszczeń – od zalewania pomieszczeń mieszkalnych, po niszczenie instalacji elektrycznej oraz powstawanie niezdrowego grzyba czy pleśni. Warto wiedzieć więc, że choć papa wciąż jest dość szeroko wykorzystywana jako materiał pokryciowy na dachy, to jednak jest często dość zawodna. Ale i na to są sposoby. Wystarczy umieć szukać dobrych rozwiązań.

Wymiana starego pokrycia czy jego naprawa?

Dachy z papy dość często pękają, a na ich powierzchni pojawiają się różnego rodzaju pęcherze. Nie sprzyja to ogólnej szczelności dachu. Jeśli więc niemal bez zastanowienia pokryjemy starą papę nową, nie zawsze uzyskamy zadowalający efekt. Dlaczego? Doprowadzimy do ponownego problemu z pękaniem pokrycia dachowego. I problem powróci. Eksperci zalecają więc w większości przypadków najpierw zerwać stare pokrycie dachu z papy, a w jego miejsce ułożyć całkiem nowe. Co więcej – nie może dokonać tego pierwsza lepsza ekipa dekarska, tylko ta naprawdę doświadczona w swoim fachu.

Alternatywa dla wymiany dachu

W czasach, gdy dostęp do specjalistycznych rozwiązań technologicznych jest naprawdę duży, nie jest wcale tak, że przeciekające dachy z papy trzeba koniecznie pokryć na nowo. Nic bardziej mylnego. Tutaj z powodzeniem wykorzystać można specjalistyczne powłoki do dachu dostępne na rynku. Warto jednak szukać takich produktów, które wyróżniają się elastycznością, wysoką odpornością na promieniowanie UV, jak i trudne warunki pogodowe. Do tego taka powłoka musi być również wodoszczelna. Zastosowanie takiej powłoki na dachach z papy gwarantuje, że konieczność zerwania starej powłoki papy odejdzie w niepamięć. Niech żyje więc szczelny dach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here