Dlaczego warto kupować mieszkania deweloperskie

Jeśli jesteś kupującym, który chce być pierwszym użytkownikiem danego mieszkania i nie chce mieć żadnych problemów z nieruchomością – mieszkania deweloperskie to może być coś dla Ciebie.

Zastanów się, czego szukasz w przyszłym mieszkaniu!

 Konstrukcja przedwojenna pasuje wielu osobom. Uwielbiają urok i architekturę jakie odnajdują w:

  • wysokich sufitach
  • ornamentach gipsowych
  • zdobnych poręczach

Choć takie mieszkania to popularne opcje wtórne, dzisiejszy deweloperzy już takich nie budują – co czyni ich unikalnymi i trudniejszymi do zdobycia. Jeśli takie nieruchomości interesują Cię bardziej mieszkania deweloperskie nie są dla Ciebie.

Jeśli uważasz, że starsze apartamenty mogą być zadowalające, ale musisz w nich trochę zmienić – zastanów się raz jeszcze. Jeśli zburzenie ścian, odnawianie podłóg drewnianych i aktualizacja paneli elektrycznych nie znajduje się w Twoim budżecie – nowe mieszkania deweloperskie atlasestates.pl mogą Ci zdecydowanie lepiej pasować.

Mieszkania deweloperskie: czy należy wcześniej kupić czy czekać?

Korzyści z wcześniejszego zakupu? Bycie jednym z pierwszych, którzy zainwestują w nowy budynek, da Ci to najwięcej możliwości, jeśli chodzi o wybór apartamentu, widoki i ekspozycje. Twoja gotowość do inwestowania w nowy projekt może również zapewnić możliwość zakupu po niższej cenie, ponieważ deweloperzy lubią podpisywać kilka umów i wcześniej pod ich kierownictwem. Czemu? Ponieważ mogą mieć pożyczkodawców, którzy chcą widzieć postępy i chcą być w stanie wejść na rynek, ogłaszając, że mają już trochę sprzedanych mieszkań.

Wady kupowania z wyprzedzeniem? Bycie wczesnym nabywcą może oznaczać dobrą cenę, ale wiąże się z ryzykiem. Projekt może nie pójść tak dobrze lub rynek może zwolnić, pozostawiając Cię z podpisaną umową. Jeśli otrzymujesz pożyczkę, uzyskanie kredytu hipotecznego może być trudne, aż do momentu sprzedaży określonego procentu projektu. Z tego powodu wielu deweloperów organizuje coś takiego jak „preferowany pożyczkodawca” w celu zapewnienia finansowania. Ale ceny mogą już nie być tak preferowane…

Kolejna wada wczesnego zakupu? Możliwe, że podejmujesz decyzję z poziomu jeszcze surowego projektu. Nie jest to polecane dla kupujących, którzy chcą dotknąć i poczuć przyszłe mieszkanie. Jeśli budynek jest w trakcie budowy, możesz otrzymać pozwolenie na wycieczkę w to miejsce, ale prawdopodobnie dopiero po podpisaniu umowy.

Plus czekania? Jeśli czekasz, aż projekt się rozwinie, możesz lepiej zrozumieć to, w jaki sposób projekt jest odbierany przez rynek. Najprawdopodobniej dostaniesz szansę na osobiste zobaczenie różnych apartamentów i wybranie tego odpowiedniego dla siebie.