Czy kanapa może być tak wygodna, jak łóżko

Co drugi Polak nie ma dogodnych warunków do spania. Tak wskazują badania TNS. Zasypiamy przed telewizorem w salonie, nie mamy miejsca na sypialnię z prawdziwego zdarzenia. Prawda jest taka, że nie zawsze możemy pozwolić sobie na łóżko małżeńskie. Przyczyna jest prosta.

Wielu z nas mieszka w małych mieszkaniach, kawalerkach, gdzie nie ma miejsca na sypialnię. Jednak, czy to oznacza, że jesteśmy skazani na bóle kręgosłupa, zmęczenie, senność, a nawet depresję z powodu złej jakości snu? Zobacz sposoby na zdrowy sen na kanapie.

Sen na kanapie przed telewizorem

Jak wskazują badania TNS, aż 70% Polaków zasypia na kanapie podczas oglądania telewizji.
W dzień kanapa jest miejscem odpoczynku, przyjmowania gości. To tutaj siadasz z sąsiadką przy kawie lub herbacie. Na kanapie ucinasz sobie popołudniową drzemkę lub zatapiasz się w ciekawej lekturze.
Jeśli należysz do tej grupy i nie możesz zrezygnować z tego nawyku, mamy dobrą wiadomość. Możesz uwolnić się od bólu kręgosłupa i senności.

Kanapa wygodna jak łóżko z materacem. Czy to możliwe?

Rozwiązaniem jest kanapa z funkcją spania codziennego, co oznacza, że na pozór zwykła kanapa, wyróżnia się właściwościami dobrego materaca. Jak to możliwe?

  • Sprężyny w takich kanapach umieszczone są w kieszonkach z tkaniny. Każda z nich pracuje niezależnie. W ten sposób kanapa doskonale dostosowuje się do kształtu ciała.
  • Kanapa na sprężynach kieszeniowych idealna alternatywa dla łóżka z materacem.
  • Kanapa z funkcją spania codziennego jest rozwiązaniem dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa, dzięki dobrej adaptacji do ciała i nacisku.
  • Kanapa musi posiadać wysokiej jakości piankę wysokoelastyczną. Wybieraj kanapy do codziennego spania na piance HR, T27, T30, lub T32. Pianki te charakteryzują się wysoką sprężystością i harmonizowaniem się z ciałem podczas siedzenia i snu.
  • Kanapy z pianką wysokoelastyczną i sprężynami kieszeniowymi typu Pocket zachwycają swoim komfortem na miarę materaca, ale też wyróżniają się długą żywotnością mimo intensywnego użytkowania.
  • Kanapa z materacem na systemie belgijskim to odpowiedź na mały salon lub pokój młodzieżowy. System belgijski zapewnia szybkie rozłożenie kanapy do funkcji spania.

Kanapy z funkcją spania o ww. parametrach zachowują walory, bo są odporne na odkształcenia dzięki piance z milionem małych pęcherzyków powietrza. Dzięki temu możesz spokojnie łączyć sypialnię z salonem, nie tracąc komfortu snu i odpoczynku w ciągu dnia.

kanapa-do-codziennego-spania-adrell