Wybór materiału dla balustrady schodowej

Kiedy myślimy o schodach w naszych domach to bez wątpienia czymś, co łączy się z nimi, są najróżniejsze balustrady. Mimo tego, że coraz częściej decydujemy się na minimalistyczne projekty składające się z samych stopni, to jednak wciąż istnieje spora grupa inwestorów, chcących nieco klasyki we własnych wnętrzach i ze względu na wrażenia wizualne, jak i przede wszystkim – bezpieczeństwo, pragnie zamontować balustrady. Na co możemy się zdecydować?

Klasyczne drewno

Przede wszystkim, zaczniemy od absolutnej klasyki, czyli drewna. Nie wiemy, czy doczekamy się czasów, w których elementy wykonane z tego materiału będą uznane za coś niemodnego! Tak naprawdę drewno pozwala na ogromną kreatywność w momencie projektowania naszych wymarzonych balustrad i daje niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Mimo tego, że koszty czasami bywają naprawdę spore, to ciężko znaleźć wnętrze, gdzie nie będą one pasować! Pozostawiamy wam kwestię tego, na jaki rodzaj się zdecydujecie!

Klasyczne drewno

Industrialna stal

Czas na coś z kompletnie innej beczki, czyli industrialny klimat stali! Jest ona kompletnie odmienna od drewna, zarówno pod względem projektowania, jak i odporności. Na pewno widzieliście stalowe balustrady w najróżniejszych miejscach użytkowych, takich jak szpitale czy urzędy. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jest ona znacznie tańsza niż modele drewniane, a jednocześnie odznacza się znacznie lepszą wytrzymałością na zniszczenia wynikające z codziennego używania. Naprawdę musielibyście się postarać, aby faktycznie uszkodzić taką balustradę!

Industrialna stal

Balustrada schodowa od Fontanot. Źródło: pl.fontanotshop.com/balustrady-porecze.html

Szklana czystość

Ostatnią z opcji jest balustrada szklana, będąca rozwiązaniem niezwykle estetycznym, jednak niepasującym do każdego wnętrza. Ten materiał jest bardzo „czysty” więc wnętrze, w którym będzie on zaimplementowany, również musi być bardzo minimalistyczne. Czymś, co doceniają mieszkańcy takich domów, jest to, że nie ogranicza tak pomieszczenia i pozwala domownikom swobodne czucie się we własnym domu! Musimy jednak pamiętać, że na szkle będzie widoczne każde, nawet najmniejsze zabrudzenie!

Podsumowanie

To, na jaki materiał się zdecydujemy, zależy wyłącznie od nas i tego, jakie efekty chcemy osiągnąć. Nie ma dobrej lub złej odpowiedzi, jest tylko to, co nam pasuje najlepiej! Tak więc gdy nadejdzie czas na wybór naszej balustrady, będziecie już wiedzieli, czego się spodziewać! Mamy nadzieję, że będzie to znacznie prostsze przy najbliższych zakupach!