The International Design & Architecture Awards. Zawalczmy o polski design

W tym roku nominację w konkursie otrzymała pracownia architektoniczna Wyrzykowski Studio. Wyróżniony został nietuzinkowy projekt Kuchni w Konstancinie warszawskiego projektanta wnętrz Pawła Wyrzykowskiego. Głosowanie rozpoczyna się 22 sierpnia o godzinie 12.00 i będzie otwarte przez 4 tygodnie. Doceńmy polskiego projektanta!

Polska pracownia architektoniczna prowadzona przez Pawła Wyrzykowskiego została nominowana w prestiżowym konkursie The International Design & Architecture Awards. Uwagę jury zwróciła realizacja Kuchni w Konstancinie w klasycznym stylu francuskim z modernistycznymi akcentami. Internauci Głosuj tutaj biorą los polskiego projektu w swoje ręce.

Klasycznie, ale z polotem

Architekt wnętrz Paweł Wyrzykowski, podejmując się tego zlecenia stanął przed trudnym zadaniem. Musiał połączyć wizję inwestorki z aranżacją całego domu, przy tym, nie rezygnując z estetyki wykonania. Wymagało to wielu rozmów z właścicielami, dokładnego ustalenia ich potrzeb i przełożenia całości w piękną formę. W efekcie powstała kuchnia w klasycznym francuskim stylu, ale połączona z modernistycznymi stylowymi detalami. Nadało to jej niepowtarzalny charakter, przenikający się ze stylistyką dominującą w pozostałych pomieszczeniach. Całość została zintegrowana z nowoczesną technologią, zastosowaną w elementach wyposażenia kuchni. Warszawski architekt wnętrz postawił na szyk i przepych, ale wprowadzony z ogromnym wyczuciem i smakiem.

Uznanie „design et al” dla warszawskiego architekta wnętrz

Konkurs The International Design & Architecture Awards prowadzony jest przez wiodący wnętrzarski magazyn „design et al”, nagradzane są projekty z całego świata. Celem organizatorów jest umożliwienie projektantom i architektom wnętrz zaprezentowania swoich osiągnięć. Ale przede wszystkim przyświeca im idea pokazania szerokiej publiczności designu na światowym poziomie. Wygrana zależy od internautów – wszystkie głosy są weryfikowane, dzięki temu udaje się zapobiec nieuczciwym praktykom. Po 4 tygodniach głosowania zostanie wyłoniony zwycięzca. A ceremonia rozdania nagród odbędzie się w piątek 21 września w The Hurlingham Private Members Club w Londynie.