rodzaje-szafek-basenowych

Szafki basenowe stosowane są nie tylko w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności, ale i w tych suchych. Produkowane są ogół a wysokiej jakości aluminium oraz płyt HPL. To materiały o znacznej wodoodporności i mechanicznej trwałości. Wyróżniają się ponadto funkcjonalnością. Wykorzystywane są powszechnie na basenach, szatniach czy zakładach

Jak zbudowane są szafki basenowe

Jak sama nazwa wskazuje, szafki basenowe przeznaczone są przede wszystkim do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów osobistych osób, które znajdują się na basenie. Z wagi na wysoką temperaturę i wilgotność, które panują w takich miejscach wykonuje się je z materiałów wodoodpornych takich jak laminaty HPL – szafki z tego materiału dostępne są na przykład w ofercie firmy Sanipol. Najczęściej zbudowane są one na profilach aluminiowych wysokiej jakości. Niewiele jednak osób wie, że szafki basenowe mogą mieć różną formę. Zawierają one zróżnicowaną ilość  schowków i przedziałów o różnej wielkości. Ciekawym rozwiązaniem są też szafki dwupoziomowe, które wyróżniają się sporą pojemnością, a przy tym są bardzo funkcjonalne. W przypadku szafek basenowych różny może być także sposób ich zamykania. Najpopularniejsze są szafki zamykane na klasyczny zamek. Poza tym w sprzedaży dostępne są szafki na zamek szyfrowy, elektroniczny czy oparty na kartach chipowych. Wewnętrzne wyposażenie szafek to z kolei różnego rodzaju uchwyty i wieszaki.

Jakie wymagania powinny spełniać dobre szafki basenowe?

Dobrej jakości szafki basenowe powinny spełniać kilka podstawowych wymagań. Przede wszystkim muszą być one odporne na wodę i agresywne środowisko. Powinny być także odporne na uderzenia uderzenia czy zadrapania – trzeba niestety brać pod uwagę, że mienie ogólnodostępne nie zawsze jest szanowane, zwłaszcza w miejscach, gdzie przebywa młodzież. Przy okazji powinny być łatwe do utrzymania w czystości i odporne na działanie bakterii i grzybów, których przecież na basenie nie brakuje. Klasyczna szafka basenowa ma zawsze na wyposażeniu wieszak sufitowy (kotwiczkę) zamocowany w górnej części komory ubraniowej i zamek cylindryczny z dwoma kluczami. Ponadto w szafkach basenowych stosuje się powszechnie półki różnego rodzaju na położenie butów i plecaków lub toreb oraz  uchwyty poziome do mocowania wieszaków specjalnych czy ubraniowych. Wszystko to po to, aby przechowywanie w szarce ubrań i innych przedmiotów osobistych było bezproblemowe i możliwie jak najwygodniejsze.

pracy. Jakie ich rodzaje można wyróżnić?