Mikrobeton cena maleje wraz ze wzrostem powierzchni

Mikrobeton to materiał rosnący w siłę. Jest coraz chętniej stosowany w aranżacji wnętrz. W naszym kraju można go spotkać pod co najmniej kilkoma nazwami: mikrocement, mikrobeton, beton cire czy beton milimetrowy. Z powodzeniem stosuje się go na różnych powierzchniach, wykonywane są z niego posadzki, ściany, blaty kuchenne, a nawet fronty i pokrycia meblowe. Jeśli zostanie odpowiednio zabezpieczony, może być również wykorzystany na zewnątrz.

Zastosowanie mikrobetonu w aranżacji

Co ciekawe w zastosowaniu mikrobetonu ograniczenie stanowi jedynie nasza inwencja i pomysłowość. Mikrobeton można wykorzystać go w sypialni, salonie, kuchni, łazience, przedpokoju, garażu czy na klatce schodowej. Jednak architekci proponują takie rozwiązanie nie tylko w prywatnych nieruchomościach, coraz częściej pojawia się on w sklepach, galeriach handlowych, biurach czy rozmaitych punktach gastronomicznych.

Mikrobeton – Materiał ekologiczny i bezpieczny

Istotną cechą mikrobetonu jest również jego naturalność. Jest to produkt bezpieczny, który nie powoduje reakcji alergicznych, jest obojętny dla środowiska naturalnego, człowieka, a nawet zwierząt. Z tego powodu z pewnością w połączeniu ze swoją trwałością spodoba się wielu osobom.

Mikrobeton - Materiał ekologiczny i bezpieczny

Ceny materiału

Na rynku dostępnych jest kilka wariantów mikrobetonu, na jaki możemy się zdecydować. Ceny zaczynają się od 8 zł za kilogram, a kończą w okolicach 30 zł za kilogram. Powstaje więc pytanie, który wybrać.

Najtańszy to pochodzący z Polski produkt mikrocementopodobny. Jego cena oscyluje w granicach 8-10 zł za kilogram, jednak jakość i surowce, z jakich zostają one przygotowane, pozostawia wiele do życzenia. Jeśli zdecydujemy się na taki produkt, oszczędność nie będzie wielka, a konieczność naprawy może pojawić się szybciej.

Kolejny to również pochodzący z Polski mikrocement dobrej jakości, produkowany przez lokalnych producentów na własnej, sprawdzonej technologii lub kupionej licencji. To z pewnością dobre rozwiązanie, gdyż koszt oscyluje w granicach 12-15 zł za kilogram.

W średniej cenie 25 zł za kilogram otrzymamy mikrocement sprzedawany przez duże koncerny chemiczne. Najczęściej jest on produkowany w jednym kraju i eksportowany do innych, przez co musimy nieco więcej za niego zapłacić.

Ostatnia i najdroższa grupa to mikrocementy importowane. Ich cena zależna jest od wielu elementów i składają się na nią koszty związane z transportem i dystrybucją oraz te, jakie ponosi producent. W związku z tym jest to produkt zdecydowanie najdroższy na polskim rynku, którego średnia cena wynosi około 30 zł za kilogram.

https://www.festfloor.pl/posadzki-betonowe-z-mikrocementu-w-mieszkaniu/

Wysoka cena małej powierzchnia

Mikrocement jest materiałem, który musi być umieszczany na wybranej powierzchni zgodnie z określonym cyklem wykonawczym. Trwa on co najmniej 5 dni, a pomiędzy kolejnymi etapami należy robić 24-godzinne przerwy. Jeśli ten czas zostanie skrócony, to ucierpi na tym jakość i trwałość materiału. W związku z tym sam zakup materiału stanowi tu jedynie około 25% całkowitej ceny zastosowania mikrocementu. Pozostała suma to robocizna, która niezależnie od powierzchni zajmie fachowcom tyle samo czasu. Więc za mniejszą powierzchnię zapłacimy proporcjonalnie więcej niż za dużą.

Więcej informacji festfloor.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here