Mikrobeton cena maleje wraz ze wzrostem powierzchni

Mikrobeton to materiał rosnący w siłę. Jest coraz chętniej stosowany w aranżacji wnętrz. W naszym kraju można go spotkać pod co najmniej kilkoma nazwami: mikrocement, mikrobeton, beton cire czy beton milimetrowy. Z powodzeniem stosuje się go na różnych powierzchniach, wykonywane są z niego posadzki, ściany, blaty kuchenne, a nawet fronty i pokrycia meblowe. Jeśli zostanie odpowiednio zabezpieczony, może być również wykorzystany na zewnątrz.

Zastosowanie mikrobetonu w aranżacji

Co ciekawe w zastosowaniu mikrobetonu ograniczenie stanowi jedynie nasza inwencja i pomysłowość. Mikrobeton można wykorzystać go w sypialni, salonie, kuchni, łazience, przedpokoju, garażu czy na klatce schodowej. Jednak architekci proponują takie rozwiązanie nie tylko w prywatnych nieruchomościach, coraz częściej pojawia się on w sklepach, galeriach handlowych, biurach czy rozmaitych punktach gastronomicznych.

Mikrobeton – Materiał ekologiczny i bezpieczny

Istotną cechą mikrobetonu jest również jego naturalność. Jest to produkt bezpieczny, który nie powoduje reakcji alergicznych, jest obojętny dla środowiska naturalnego, człowieka, a nawet zwierząt. Z tego powodu z pewnością w połączeniu ze swoją trwałością spodoba się wielu osobom.

Mikrobeton - Materiał ekologiczny i bezpieczny

Ceny materiału

Na rynku dostępnych jest kilka wariantów mikrobetonu, na jaki możemy się zdecydować. Ceny zaczynają się od 8 zł za kilogram, a kończą w okolicach 30 zł za kilogram. Powstaje więc pytanie, który wybrać.

Najtańszy to pochodzący z Polski produkt mikrocementopodobny. Jego cena oscyluje w granicach 8-10 zł za kilogram, jednak jakość i surowce, z jakich zostają one przygotowane, pozostawia wiele do życzenia. Jeśli zdecydujemy się na taki produkt, oszczędność nie będzie wielka, a konieczność naprawy może pojawić się szybciej.

Kolejny to również pochodzący z Polski mikrocement dobrej jakości, produkowany przez lokalnych producentów na własnej, sprawdzonej technologii lub kupionej licencji. To z pewnością dobre rozwiązanie, gdyż koszt oscyluje w granicach 12-15 zł za kilogram.

W średniej cenie 25 zł za kilogram otrzymamy mikrocement sprzedawany przez duże koncerny chemiczne. Najczęściej jest on produkowany w jednym kraju i eksportowany do innych, przez co musimy nieco więcej za niego zapłacić.

Ostatnia i najdroższa grupa to mikrocementy importowane. Ich cena zależna jest od wielu elementów i składają się na nią koszty związane z transportem i dystrybucją oraz te, jakie ponosi producent. W związku z tym jest to produkt zdecydowanie najdroższy na polskim rynku, którego średnia cena wynosi około 30 zł za kilogram.

https://www.festfloor.pl/posadzki-betonowe-z-mikrocementu-w-mieszkaniu/

Wysoka cena małej powierzchnia

Mikrocement jest materiałem, który musi być umieszczany na wybranej powierzchni zgodnie z określonym cyklem wykonawczym. Trwa on co najmniej 5 dni, a pomiędzy kolejnymi etapami należy robić 24-godzinne przerwy. Jeśli ten czas zostanie skrócony, to ucierpi na tym jakość i trwałość materiału. W związku z tym sam zakup materiału stanowi tu jedynie około 25% całkowitej ceny zastosowania mikrocementu. Pozostała suma to robocizna, która niezależnie od powierzchni zajmie fachowcom tyle samo czasu. Więc za mniejszą powierzchnię zapłacimy proporcjonalnie więcej niż za dużą.

Więcej informacji festfloor.pl