Dlaczego szafki nocne są niezbędnym elementem funkcjonalnej sypialni

Urządzasz sypialnię? W takim razie oprócz wygodnego łóżka nie zapominaj o tym, aby dobrać do niego także szafki nocne. Na które modele warto zwrócić szczególną uwagę w trakcie zakupów?

Łóżko jest tym centralnym punktem sypialni, ale oprócz niego w pokoju umieszczamy także inne meble jak szafy, regały, toaletki, a także szafki nocne. Szafka nocna, chociaż najczęściej jest niewielka, ma jednak duże znaczenie – to właśnie ona pomaga nam przed snem, w nocy oraz po wstaniu, ponieważ pozwala na łatwe przechowywanie wszystkiego, co w łóżku chcemy mieć pod ręką.

W sklepach znajdziemy wiele różnych modeli szafek nocnych – jak jednak znaleźć najlepszą do swojej sypialni?

 

W jednym stylu

Jeśli aranżujemy sypialnię meblami od danego producenta, warto sprawdzić, czy w jego asortymencie nie znajdziemy również dodatkowych mebli, takich jak szafki nocne czy komody. Takie kolekcje dostępne są między innymi w salonie agatameble.pl, dlatego swoją sypialnię możemy urządzić wtedy meblami w jednym stylu i uzyskać harmonijną aranżację.

 

Odpowiednia wielkość

Szafki nocne najczęściej są niewielkie, ale możemy też zdecydować się na bardziej pojemne modele. Warto więc przemyśleć, co dokładnie chcemy umieścić w szafce i potem dobrać jej wielkość. Pamiętajmy także o tym, aby porównać jej wysokość z wysokością materaca w łóżku – blat szafki powinien znajdować się na tym samym poziomie albo powinien być nieco wyższy.

 

Wygodne i dyskretne przechowywanie

Jeśli w szafce nocnej przechowujemy przedmioty, które chcemy chronić przed wzorkiem innych osób, powinniśmy zdecydować się na model z zamykanymi drzwiczkami albo z szufladami. W ten sposób możemy uzyskać właściwą osłonę naszych osobistych rzeczy przed wzorkiem innych.

Zatem szafki nocne są niewątpliwie jednym z tych elementów aranżacji sypialni, który jest niezbędny – dzięki nim możemy korzystać z pomieszczania jeszcze wygodniej zarówno za dnia, jak i w ciągu nocy.

Do sprawdzenia kolekcji mebli do sypialni, w tym także szafek nocnych zaprasza sklep internetowy Agata Meble pod adresem: agatameble.pl.