Jak wybierać szafy do przedpokoju

Na rynku dostępne są szafy różnego rodzaju. Niektóre modele wyposażone są w pojemne szuflady, inne w drążki do zawieszenia ubrań, jeszcze inne w praktyczne półki. Duże, wielodrzwiowe szafy do sypialni nie sprawdzą się w niewielkim z reguły przedpokoju. Na co więc zwracać uwagę przy zakupie modelu, który ma służyć do przechowywania odzieży wierzchniej i znajdować się w pobliżu drzwi wejściowych? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Atrakcyjny design czy wysoka funkcjonalność – co ważniejsze?

Najlepiej połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać model, który będzie komponować się z panującym w przedpokoju wystrojem oraz doskonale spełni swoją funkcję, a mianowicie pomieści wszystko to, co domownicy chcą trzymać w pobliżu drzwi. Wybór szafy na przedpokój powinien być uzależniony od potrzeb mieszkańców domu. Jeśli jest ich wielu, warto zdecydować się na pojemny model. Weźmy pod uwagę także przeznaczenie szafy. W przypadku, gdy chcemy trzymać w niej wyłącznie odzież wierzchnią oraz nakrycia głowy, upewnijmy się czy wybrany model posiada półkę oraz drążek. Szafy do przedpokoju często wykorzystywane są także do przechowywania butów i niezbędnych do utrzymania ich w czystości akcesoriów. Podczas zakupów sprawdźmy czy upatrzony model posiada odpowiednią liczbę schowków i półek na nasze rzeczy. Przedpokój zwykle nie należy do przestronnych pomieszczeń. Wąski i nieduży nie będzie odpowiedni dla szaf o sporych gabarytach. W związku z tym szafy do garderoby nie powinny zajmować dużo miejsca, by nie przytłaczać znacznie już ograniczonej przestrzeni.

Gdzie znaleźć wymarzony model?

Sklepy z meblami można znaleźć niemal wszędzie, jednak nie wszystkie oferują produkty wysokiej jakości, które nie ulegną uszkodzeniu zaraz po zakupie. Godnym polecenia miejscem jest Witek Home. W ofercie sklepu dostępne są zarówno tradycyjne szafy drewniane, jak i modele o nowoczesnym designie, wykonane z płyty MDF, pokrytej folią PCV o wysokim połysku. Aby ujednolicić wystrój w domu wiele osób decyduje się na zakup szaf, pochodzących z jednej kolekcji do salonu, sypialni i przedpokoju. Większość producentów stwarza swoim Klientom taką możliwość.