Wnętrze w stylu Hampton – jak je zaaranżować

Hamptons to grupa nadmorskich miasteczek na Long Island, które wyjątkowo upodobali sobie zamożni mieszkańcy Nowego Jorku. Wielu z nich co roku spędza tam wakacje, korzystając z uroków rozległych plaż i luksusowo zaaranżowanych domów. To właśnie letnie rezydencje nowojorskich elit stały się inspiracją dla stylu nazwanego Hampton, łączącego dyskretny przepych z klimatem swobody. W Polsce estetyka ta upowszechniła się za sprawą filmu „Lepiej późno niż później” z Diane Keaton i Jackiem Nicholsonem. Jak zatem urządzić wnętrze w stylu Hampton? Sprawdź!

Pełne zieleni otoczenie, piękne plaże położone z dala od miejskiego zgiełku i atmosfera wakacyjnego luzu sprawiają, że Hamptons to idealne miejsce na wypoczynek. Nic dziwnego, że wiele osób pragnie przemycić choć odrobinę tego klimatu do własnego domu i przez cały rok czuć się jak na urlopie w nadmorskim kurorcie.

Jasna kolorystyka i otwarte przestrzenie, czyli podstawa stylu Hampton

We wnętrzach w stylu Hampton dominuje jasna kolorystyka – szarość, beż, ecru, błękit. Optycznie powiększają wnętrze, zwłaszcza w połączeniu z otwartymi przestrzeniami i dużymi oknami, przez które wpada światło słoneczne. Doskonale komponują się również z wyposażeniem z naturalnych, szlachetnych materiałów, będących wyznacznikami dyskretnego luksusu. W pomieszczeniach zaaranżowanych w tym stylu powinny więc znaleźć się drewniane podłogi, lekkie meble z wikliny czy elementy wykonane z kamienia. Doskonałym dopełnieniem, podnoszącym jednocześnie komfort wnętrza, będą natomiast rozłożyste kanapy z miękkimi poduszkami, pufy, podnóżki i puchate dywany. Wszystkie sprzęty czy meble powinny być eleganckie, jednak nieco mniej formalne niż w nowojorskich apartamentach.

drewniane podłogi

Wakacyjny klimat i marynistyczne dodatki

Nadmorski, swobodny charakter wnętrza podkreślą dodatki w marynistycznym stylu. Mogą to być zarówno tekstylia w biało-granatowe pasy, jak i znalezione na brzegu morza muszle, kamienie itp. Sprawdzą się również elementy zdobione motywem kotwicy, liny żeglarskie czy… perły, będące pomostem pomiędzy morską estetyką a pełnym przepychu stylem glamour. Piękni wyglądają również skrzynie i kufry, które nawiązują do dalekomorskich podróży.

Materiał przygotowany we współpracy z firmą Dobre Dla Domu.