Urządzamy salon we włoskim stylu

Okazuje się, że Polacy wiedzą, co dobre i coraz częściej urządzają swoje salony we włoskim stylu. Wnętrza „Made in Italy” to przede wszystkim dobrej jakości meble luksusowe, wyróżniające się nieprzeciętnym wzornictwem. To niezwykła przestrzeń, która pozwala czuć się w domu, jak na wakacjach.

Włoskie wzornictwo to subtelność, dobry smak, stonowane kolory i zabawa fakturą. Wyróżnikiem takiej aranżacji z pewnością jest ponadczasowa harmonia. Obowiązkowo muszą pojawić się naturalne materiały, zwłaszcza na luksusowych meblach. Przeważa tutaj drewno, raczej w ciemnych wybarwieniach, często łączone lub zestawiane z kamieniem, a także szkło. Wszelkie tekstylia muszą być przyjemne w dotyku, kojarzące się z ciepłem rodzinnego domu. Cała aranżacja bazuje na kolorach ziemi, beżach, brązach i zieleniach. Tu i ówdzie mogą pojawić się barwa żółta w wersji musztardowej lub przygaszonego słońca, a także dyskretny pomarańczowy. Z powodzeniem można poruszać się również w palecie odcieni niebieskiego.

Postaw na prostą geometrię luksusowych mebli

Luksusowe meble włoskie są takie, jak włoskie jedzenie, proste, składające się z niewielu składników, wykonane z miłością, a do tego za żadne skarby nie można powstrzymać się od jedzenia. Inspiracje do tworzenia takich wnętrz można, a nawet trzeba, czerpać z natury. Nie może zabraknąć tu organicznych kształtów, z delikatnymi zaokrągleniami i florystycznych, subtelnych wzorów, które są ozdobą salonu, ale go nie dominują. Trudno zaprzeczyć, że centrum każdego salonu jest sofa, koniecznie o modułowej konstrukcji. To musi być luksusowy mebel dopracowany w najmniejszych szczegółach, dzięki temu doświadczymy relaksu na takim poziomie, o jakim nawet nie marzyliśmy. Do tego wielowarstwowe poduszki ze specjalnymi strefami miękkości z wyjątkową pianką memory, która nauczy się naszego ciała, zapewniając niewyobrażalny komfort. Takie niesamowite walory posiada sofa Elixir dostępna w Olta Concept Store. Do pełni wygody niezbędny jest designerski szezlong o asymetrycznym kształcie, wykonany z tkaniny lub ze skóry naturalnej. Trio uzupełnia okrągły stolik kawowy z ceramicznym blatem o fakturze naturalnego kamienia, np. marmuru, z ciekawą ramą ze stali chromowanej lub lakierowanej w czarnym macie. W takim samym wykończeniu można dobrać komodę. Przy dużych przestrzeniach można pozwolić sobie na postawienie przy ścianie pięknie zdobionego lustra z florystyczną ramą. W przypadku małych powierzchni lustra są wręcz niezbędne, za ich pomocą optycznie powiększymy wnętrze. Ale na takiej przestrzeni trzeba je powiesić na ścianie i nie musimy się ograniczać do jednej sztuki.