Uroczo i przytulnie. Wybieramy lampy do salonu

Lampa w salonie może w zaskakujący sposób zmienić całą jego aranżację. Odpowiedni model w połączeniu z wyposażeniem potrafi sprawić, że wystrój okaże się ciekawy i przytulny. Jedyna rzecz, którą musisz zrobić, to przygotowanie odpowiedniego planu. Jak się do tego zabrać? Podpowiadamy!

Nowoczesne lampy do salonu

Oświetlenie w salonie pełni kilka funkcji. Raz tworzy niezapomniany klimat, a innym razem pomaga się skupić. Niezależnie jednak od konkretnego celu, najważniejsze jest to, by sprawiło, że miejsce jest przytulne. Chcesz wyczarować iście magiczny nastrój? Wybierz kilka źródeł światła. Centralnie wiszący żyrandol bez towarzystwa w postaci oświetlenia dodatkowego już dawno odszedł do lamusa. ?

Magiczne sztuczki z lampą w roli głównej

Ergonomiczne rozmieszczenie lamp w salonie jest bardzo ważne. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, powinieneś wiedzieć, jaki efekt osiągniesz, wybierając dany model. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się na lampę podłogową o transparentnych kloszach, wówczas za sprawą delikatnie rozproszonego światła uda Ci się optycznie powiększyć pomieszczenie.

Najbardziej istotną kwestią jest oczywiście światło główne. W tym przypadku znakomicie sprawdzają się lampy wiszące, które skutecznie doświetlają sufit. Na tym jednak nie koniec, ponieważ urok całemu pomieszczeniu nadaje oświetlenie dodatkowe.  Może to być wspomniana wcześniej lampa podłogowa, kinkiety, a także lampa stołowa. Jeżeli zależy Ci na klimatycznym nastroju w salonie, warto postawić na modele lamp z kloszem, który nie przepuszcza światła w pełni. W tym przypadku doskonale sprawdzą się modele o ciepłej temperaturze barwowej i niewielkiej mocy. Ciekawym rozwiązaniem jest ustawienie takich punktów świetlnych w kilku miejscach na różnych wysokościach.

Na co zwrócić uwagę wybierając lampę do salonu?

Decydując się na zakup kilku lamp do salonu, powinieneś pamiętać o tym, by łączył je jakikolwiek element wspólny. Nie chodzi tu oczywiście o to, aby były one identyczne. Mogą być różne, ale mimo to wykonane z tego samego materiału, w tym samym stylu lub mogą być po prostu w jednakowym kolorze. Rozmiar takiej lampy powinieneś dostosować do wielkości salonu. W małych wnętrzach warto postawić na mniejsze modele, aby nie wprowadzać wrażenia chaosu.

Zanotowałeś wszystkie najważniejsze informacje? W takim razie wybór oświetlenia do salonu okaże się czystą przyjemnością! Powodzenia!