Stylowe i wytrzymałe – drzwi wejściowe aluminiowe

Do domów jednorodzinnych najczęściej wybieramy drzwi wykonane z drewna albo ze stali z okleiną drewnopodobną. Do dyspozycji mamy również drzwi wejściowe aluminiowe. Dlaczego warto wziąć je pod uwagę przy poszukiwaniu odpowiedniego modelu do domu?

Dobre drzwi wejściowe do domu powinny nie tylko być jego ozdobą, ale również powinny zapewniać skuteczną barierę przed włamywaczami oraz powinny dawać optymalny komfort cieplny. W sprzedaży znajdziemy obecnie wiele różnych modeli drzwi wejściowych, między innymi modele drewniane, PCV, stalowe. Do wyboru mamy także drzwi wejściowe aluminiowe, które kojarzone są najczęściej z biurowcami czy centrami handlowymi. Warto jednak wskazać, że także mogą być one świetnym dopełnieniem domu jednorodzinnego.

Główne zalety drzwi aluminiowych

Drzwi zewnętrzne o konstrukcji aluminiowej łączą w sobie przede wszystkim wytrzymałość, trwałość, a także wysoką odporność na czynniki zewnętrzne i stosunkowo niewielką masę. W przeciwieństwie do drzwi produkowanych z drewna czy PCV nie są narażone na odkształcenia, dlatego też są w stanie posłużyć na znacznie dłuższy okres. Także posiadają bardzo dobrze parametry termoizolacyjne – niski współczynnik przenikania ciepła powoduje, że są one często wybierane również do domów niskoenergetycznych, a mianowicie tych energooszczędnych oraz pasywnych.

Nie możemy zapominać też o kwestiach bezpieczeństwa. Dobre drzwi wejściowe aluminiowe doskonale sprawdzają się jako drzwi antywłamaniowe, dlatego z pewnością spełnią wymagania osób poszukujących stolarki stanowiącej skuteczną ochronę przed włamywaczami. Gdy chodzi o estetykę, do dyspozycji mamy pełną paletę kolorów jednolitych oraz oklein, które mogą nadać im wykończenie drewnopodobne. Drzwi aluminiowe wykonywane są także z przeszkleniami i możemy zakupić je z doświetlami bocznymi i górnymi.

Wadą dość wysoka cena

Gdy chodzi o wady stolarki aluminiowej, warto wskazać przede wszystkim na ich dość wysoką cenę, ponieważ są one droższe niż stolarka PCV oraz stalowa. Z drugiej jednak strony są one przyszłościową inwestycją na wiele lat.