regal-jako-praktyczne-wyposazenie-nowoczesnego-wnetrza

W dzisiejszych czasach posiadamy coraz więcej przedmiotów. Interesujemy się kulturą i stać nas na kupowanie książek i płyt. Dużo podróżujemy, a z podróży najczęściej przywozimy jakieś pamiątki. Nasze dzieci mają ogromne ilości zabawek. Problem się zaczyna, kiedy chcemy znaleźć dobre miejsce na te wszystkie skarby, bo lubimy też przecież mieć porządek w domu.

Wracają znowu do łask i naprawdę są idealnym rozwiązaniem, ułatwiającym utrzymanie porządku – regały. Części z nas będą się zapewne jeszcze kojarzyły ze znienawidzoną meblościanką z PRL-u, ale dzisiejsze regały nie mają z nią nic wspólnego.

Materiał, z jakiego są wykonane

Na rynku możemy spotkać regały wykonane z różnych materiałów. Do nowoczesnych i loftowych wnętrz ze stali nierdzewnej ze szklanymi półkami, do bardziej klasycznych – drewniane, a też może i tańsze, ale na pewno mniej trwałe z różnego rodzaju sklejek i materiałów drewnopodobnych.

Najbardziej uniwersalne będą te, wykonane z drewna. Jest to materiał ekologiczny, bez obaw możemy go stawiać nawet w dziecięcym pokoju. Do tego możemy znaleźć w sprzedaży meble drewniane zabezpieczane naturalnymi woskami, a co za tym idzie zupełnie już niemające jakiegokolwiek kontaktu z chemią. Trwałość drewna sprawi, że regał posłuży nam długie lata. A do tego będzie ponadczasowo elegancki i po prostu ładny.

Design

Jeśli chodzi o wygląd takich regałów to znajdziemy prawdopodobnie wszystko, co nam się zamarzy. Do korytarza świetnie się wpasuje prosty i niewielki regał na książki, czy buty. W pokoju dziecięcym zapewne będzie nam potrzebny nieco większy, żeby pomieścić książeczki, zabawki i inne maluszkowe skarby. Za to może mieć niektóre segmenty zamykane na drzwiczki. I wtedy drzwiczki mogą być w różnych kolorach, w zależności od wystroju dziecięcego pokoju.

W salonie ciekawie mogą wyglądać regały z niesymetrycznie złożonych segmentów. Wtedy bardzo ładnie na nich eksponują się książki, wazony z kwiatami czy jakieś ciekawe eksponaty przywiezione z zagranicznych podróży.

Praktyczność

Nasze przedmioty musimy gdzieś przechowywać, ale część z nich z kolei chcielibyśmy wyeksponować. Postawienie we wnętrzu kilku mebli, na przykład komody, półki na książki i szafeczki, sprawi wrażenie chaosu i zagracenia. A wszystkie role, jakie spełniają te meble, może odegrać jeden regał, na przykład z częściowo przesłoniętymi półkami. Pomieszczenie będzie wyglądać elegancko i czysto.

Na rynku mamy duży wybór tego typu mebli. Wystarczy zajrzeć do sklepu internetowego Meble K&D, żeby się przekonać. Ustalmy, jakie mamy potrzeby, a potem pozostaje już tylko wybór tego, co nam się najbardziej spodoba.