Przegląd drzew liściastych pasujących do każdego ogrodu

Wśród drzew liściastych można spotkać rośliny o bardzo zróżnicowanej budowie i kolorystyce. Drzewa liściaste mogą bowiem przybrać bardzo interesujący kształt i posiadać liście w przykuwających wzrok kolorach. Dzięki temu zróżnicowaniu bardzo łatwo jest dopasować drzewa liściaste do każdego typu ogrodu. W tym artykule omówimy dla was najbardziej uniwersalne drzewa liściaste, które doskonale sprawdzą się w każdym ogrodzie.

Wśród drzew liściastych można spotkać rośliny o bardzo zróżnicowanej budowie i kolorystyce. Drzewa liściaste mogą bowiem przybrać bardzo interesujący kształt i posiadać liście w przykuwających wzrok kolorach. Dzięki temu zróżnicowaniu bardzo łatwo jest dopasować drzewa liściaste do każdego typu ogrodu. W tym artykule omówimy dla was najbardziej uniwersalne drzewa liściaste, które doskonale sprawdzą się w każdym ogrodzie.

Aby zadbać o dekoracyjny charakter naszego ogrodu warto postarać się, aby znalazły się w nim drzewa liściaste. Niektóre gatunki bowiem idealnie sprawdzają się jako rośliny dekoracyjne. Przykładem może być tutaj magnolia, której odmiana drzewiasta może osiągać wzrost nawet pięciu metrów. Sprawia to, że znakomicie odnajduje się ona w mniejszych ogrodach wprowadzając podczas kwitnięcia wspaniałą kolorystykę.

Wśród drzew liściastych, które mogą pełnić funkcję dekoracyjną bardzo dobrze sprawdzi się też tulipanowiec. Jego cechą charakterystyczną jest bujne listowie. Jego nazwa to bezpośrednie nawiązanie do kształtu kwiatów, które swoją budową przypominają te u tulipanów.

Innym gatunkiem drzew liściastych, który idealnie odnajdzie się w każdym ogrodzie jest miłorząb japoński. Jest to drzewo pochodzące z Azji i skierowane jest raczej do dużych ogrodów ze względu na swoje rozmiary. Może on bowiem osiągać blisko 30 metrów wysokości.

Z polskich gatunków drzew liściastych należy wspomnieć tutaj o platanie klonolistym. To piękne drzewo potrafi sięgać nawet trzydziestu pięciu metrów wysokości. Charakteryzuje je szeroka korona, która swoją objętością nie ustępuje wysokości drzewa. Dodatkowego charakteru tej roślinie dodaje kora o szaro-popielatej barwie.

Jako drzewo ozdobne do ogrodu bardzo dobrze sprawdzi się też klon jawor. Należy on do jednego z największych przedstawicieli swojego gatunku. Jak jego bracia posiada bardzo duże, dłoniaste liście, które znakomicie się prezentują. Ponadto roślina ta może pochwalić się charakterystyczną korą przypominającą strukturą tą u platana.

klon-jawor

Na sam koniec warto wspomnieć jeszcze o topoli. To uniwersalne pod względem dekoracyjnym drzewo należy do roślin wierzbowatych. Może osiągać blisko trzydzieści metrów wysokości i odznacza się minimalistycznym wyglądem, przez co znakomicie wkomponuje się do ogrodu w każdym stylu.

To oczywiście tylko część propozycji drzew liściastych, jakie znakomicie sprawdzą się w ogrodzie. Wasz wybór zależeć powinien również od wymagań danej rośliny względem zacienienia, jak i warunków glebowych.